Zúčastnil se mezinárodního exhibičního závodu horských kol Pražské schody, v němž si vyjel 22. místo. „Na trati vyřazovacího závodu jsem vydržel přes půl hodiny, což je pro mě velký úspěch," váží si kvalitního poměření s absolutní elitou, která v Praze ladila formu před závody Světového poháru v Novém Městě.

Už jen samotná účast na prestižním podniku v historickém centru města je velkou výhrou. „Pro náš tým to byla ideální příležitost předvést se fotografům a hlavně divákům, kterých byla kolem tratě spousta. Atmosféra závodu byla skvělá, užil jsem si to. Moc mě těší, že se mi dařilo," podělil se Jakub Minka o své dojmy.

Pražské schody ubíhaly nejrychleji pod koly Kristiana Hynka, druhý dojel Španěl José Antonio Hermida, mnohými hodně sledovaný Jaroslav Kulhavý skončil po technických problémech ve druhé polovině závodu desátý.

Forma se lepší

Pelhřimovský biker se ještě výrazněji do výsledkových listin zapsal při předešlých závodech. Dařilo se mu na Masarykově okruhu v Brně, kde měřil síly kupříkladu s Jaroslavem Kulhavým, Pavlem Boudným, Matoušem Ulmanem, Josefem Černým, Janem Jobánkem či Filipem Adelem. V této konkurenci obsadil devátou příčku, když se rozhodovalo až v závěrečném kopci před cílem. V seriálu Kola pro život, což hlavní těžiště závodní činnosti pelhřimovského cyklisty, Minka absolvoval velmi kvalitní klání v Mladé Boleslavi. „Od startu jsem se držel ve skupině se závodníky z kategorie Elite, ale kvůli chybě jednoho ze soupeřů jsem z ní odpadl. V závěrečném spurtu jsem obsadil deváté místo celkově, ve své kategorii jsem byl druhý. Je to pro mě velký posun, loni jsem byl dvaadvacátý," informoval.

Většina závodníků míří o víkendu do Nového Města, kde se uskuteční Světový pohár, na který se nabalilo i několik dalších závodů. „V sobotu pojedu doprovodný závod maratonu horských kol, který je hodně zajímavě obsazený. Zúčastní se ho někteří přední naši i zahraniční jezdci. Pak mě čeká ještě noční závod, což už je spíše exhibice," nahlédl do svého itineráře Jakub Minka.