Jezdec stáje Symbio+ Cannondale, je doma rozhodně více v terénu, přesto prohnal i silniční specialisty a v absolutním pořadí dojel na sedmém místě. Zároveň vybojoval titul mistra Vysočiny.

„Je to první místo mezi jezdci, kteří mají bydliště na Vysočině," vysvětlil pravidla klasifikace a k samotnému závodu řekl: „Trochu jsem se toho obával, protože příliš neumím jezdit v balíku. Nakonec to dobře dopadlo. Jelo se mi skvěle, v jednom z okruhů jsem dokonce přispěl k tomu, že se špice závodu roztrhala. Po tomto výsledku si pohrávám i s myšlenkou, že budu silnici jezdit častěji," svěřil se. Důvod by k tomu měl, Minka odvedl velmi kvalitní výkon i při nedávném závodě na Masarykově okruhu v Brně.

Těžištěm sportovní aktivity jsou ale v tuto chvíli podniky bikerů. „O víkendu mě čeká další díl seriálu Kolo pro život, který se jede v Orlíku nad Vltavou. Pak mám před sebou zajímavé akce doma na Pelhřimovsku, pojedu závody v Kamenici nad Lipou a Horní Cerekvi. Teď budu mít hodně napilno," uvedl Jakub Minka.