„Poměrně s převahou jsme vyhráli. Turnaj to ale moc kvalitní nebyl. Organizace vázla, kromě deseti českých týmů tam ze zahraničí přijel jen jeden z Polska a dva ze Slovenska," informoval trenér Petr Lacek, který si přesto dosaženého výsledku váží: „Pořád to byla národní liga, která má určitou váhu. My jsme tohoto výsledku dosáhli s řadou nováčků, což je nesmírně cenné," dodal.
V záplavě medailových výsledků je nepřehlédnutelné oddílové finále v jedné z žákovských kategorií. Ze zlata se radoval Petr Zelenka, který porazil Tomáše Jelínka. Ale bylo to hodně těsné. „Oba se rovným dílem zasloužili o výtečný boj. Petr rozhodl bodem v poslední vteřině," uvedl Lacek.

Cenný triumf si připsal Ondřej Janík, který do Pelhřimova jezdí trénovat z Jihlavy. „Do našeho klubu přešel teprve nedávno a nesmírně mě těší, jaký udělal pokrok. Je znát, že pravidelně startuje na turnajích. Výtečně bojoval už před týdnem v Rakousku, v Praze na to jen navázal. Svou kategorii vyhrál poměrně s přehledem," radoval se trenér.

Mezi bojovníky s velkým výkonnostním posunem vpřed patří i Lukáš Slavětínský. Ten začal s taekwondem poměrně pozdě, přesto se začíná na turnajích prosazovat. „Těží ze své výšky a pracovitosti. První zlato získal před pár týdny na Slovensku, teď přidal druhé v pořadí," informoval Lacek.

Šest závodníků z pelhřimovského klubu se pod hlavičkou reprezentace zúčastnilo turnaje elitní evropské kategorie v Mariboru. A i odsud přišla na Vysočinu příjemná zpráva. David Šimek vybojoval stříbrnou medaili, Natálie Benešová se těšila z bronzu.

Medailisté

Zlaté medaile: Johanka Kochrdová, Petr Zelenka, Alice Bínová, Viktor Pešek, Tomáš Hron, Matěj Kaman, Anna Hostičková, Ondřej Janík, Adéla Pejcalová, Michaela Razimová, Nela Šafaříková, Lukáš Slavětínský, Libuše Medová, Roman Daniel, David Vanhasselle, Štěpán Bláha. Stříbrné medaile: Josef Med, Tomáš Palán, Veronika Krejčová, Marek Šmarda, Monika Pavlíková, Tomáš Jelínek, Eliška Šťastná, Matěj Čáp, Jiří Šťastný. Bronzové medaile: Radoslav Petrov, Martin Majrich, Michaela Palánová, Renata Zerzáňová, Nikola Maurerová, Barbora Rychtaříková.