Nejlepší reprezentantka

Stříbro vybojovala Kateřina Nedvědová, která tak byla nejlepší z celé české výpravy. „Přešla dva boje, nevyšlo jí jen finále,“ přiznal trenér Petr Lacek. Nedvědová však bojovala nejen se soupeřkami, ale také sama se sebou.

„Na turnaj odjížděla zraněná. Právě dva první zápasy to ještě vydrželo, kvalitní polské závodnice porazila dvakrát 7:0, ale ve finále s Ruskou se trápila,“ přiznal trenér a dodal: „Skončilo to 5:0. Kdyby měla Katka kyčel v pořádku, byl by to naprosto vyrovnaný boj.“

Řekl si o nominaci

Druhou humpoleckou medaili vybojoval Bruno de Oliveira Manuel. Byla z bronzu, ovšem nedoplnila českou reprezentační sbírku. „Bruno nestartoval pod hlavičkou reprezentace, která jinak získala čtyři medaile,“ vypočítává Petr Lacek.

Oliveira ale ve Varšavě dokázal, že do reprezentace patří, na cestě do finále přešel přes dva protivníky. Přesto Petr Lacek má k jeho výkonu výhrady. „Sice jsem tam nebyl, ale mluvil jsem s Pavlem Krejčím, který fungoval jako jeho kouč. Podle něj byl ještě hodně znát přechod z kadetů do juniorů, chyběla patřičná tvrdost.“

Kvalitu varšavského turnaje okusil i Martin Brávek. Ten bohužel medaili nezískal. „Jeho výkon nebyl nejhorší, ale se potvrdilo, že Martin momentálně prochází osobní i výkonnostní krizí,“ tvrdí kouč Petr Lacek.

Na cestu musí sehnat peníze

Varšava Cup byl posledním testem před uzávěrkou nominací pro Mistrovství Evropy juniorů, které se v říjnu uskuteční v Azerbajdžánu. Kromě Kateřiny Nedvědové dostal pozvánku i Bruno de Oliveira Manuel. Na jednu stranu je to příznivá zpráva pro humpolecký klub, na druhou značné starosti.

„Start na mistrovství Evropy není plně hrazen ze svazových peněz, vyžaduje značnou finanční spoluúčast ze strany samotných závodníků. „Snažíme se dělat vše Pro to, aby na mistrovství naši bojovníci nechyběli, proto jsme o příspěvek požádali kraj Vysočina,“ uvedl Petr Lacek.