„Vrcholí příprava na mistrovství Evropy kadetů, takže spousta národních týmů testovala adepty reprezentace. Nevyhrávali jsme tolik, jak bych si představoval. Na druhou stranu musím říci, že co naši závodníci předváděli na tatami, si zaslouží respekt. Prohrávali velmi těsnými rozdíly a po většinou se soupeři, kteří se pak dostali do finále, nebo celou kategorii vyhráli,“ hodnotil vystoupení svých svěřenců Petr Lacek.

Největší radost mu udělal Patrik Mádlo, který vybojoval bronz v kategorii kadetů nad 65 kilogramů.

V úvodu turnaje porazil bodovým poměrem 13:12 Němce Paula Mengena. „Potkal se s ním letos už třikrát. Tentokrát to bylo vítězství asi nejtěsnější, ale to nic nemění na tom, že podal velmi dobrý výkon. Ukázal velký přehled v boji, dokázal uplatnit stanovenou taktiku,“ těšilo Lacka.

V semifinále Mádlovi vystavil stopku Anto Dzepic z Bosny a Hercegoviny, přestože český závodník po většinu boje vedl. „Bohužel chvílemi i poměrně výrazně. Bylo tomu tak ještě třináct vteřin před koncem, ale pak to soupeř otočil. Vyhrál o bod,“ mrzelo Lacka, který dodal: „Je to smolná prohra, ale budu se nad tím muset zamyslet. Bude nutné na to reagovat o trénincích, protože poslední dobou až příliš často prohráváme vyrovnané boje v posledních vteřinách.“

Příprava pelhřimovského klubu už pomalu začíná směřovat k domácímu turnaji. Ten se ve sportovní hale v Nádražní ulici uskuteční o druhém víkendu v prosinci. Dvoudenní akce bude už tradičně nejlépe obsazeným turnajem v Čechách a stane se sportovním dostaveníčkem pro bojovníky ze všech koutů Evropy.