Ty v Benešově dominovaly, nejlepší z osmičlenného pole ligových finalistů byly po oba dva dny. „Hořice měly nejlepší formu. Hrály skvěle, výhru si jednoznačně zasloužily. Za poslední čtyři roky nepamatuji, že by vyhrál někdo tak suverénně,“ sklonila se před soupeři pelhřimovská kapitánka Petra Dočkalová.

Kmenová hráčka PSJ Jihlava na turnaji dopsala velký příběh, když zkompletovala sbírku medailí. Ke zlatu a dvěma bronzům z předešlých let přidala chybějící stříbro. „Už postup do finále byl pro nás splněným cílem, takže jsme si to chtěli hlavně užít. Zvládli jsme to, stříbro je příjemným bonusem,“ doplnila.

Pelhřimov na turnaji prokázal, že se na klíčové okamžiky sezóny uměl skvěle připravit. Už při obou semifinále v Brně atakoval nejvyšší pozice, ve finále pak skončil první den druhý, druhý pak třetí. A že načasování formy není jen tak, dokumentuje čtvrtá příčka loni mistrovského Náchoda či šestá v semifinále totálně dominujícího Sezimova Ústí.

Pořadí finále ligy dorostu: 1. Hořice, 2. Pelhřimov, 3. Vracov, 4. Náchod, 5. Dačice, 6. S. Ústí, 7. Č. Třebová, 8. Č. Velenice.