Barbora Pýchová brala bronz v kombinaci, Veronika Brtníková tentýž kov vybojovala ve sprintu a družstvo dorostenek se dokonce raduje z mistrovského titulu. Výsledek je to nečekaný, ba přímo šokující. Češky mezi největší favoritky nepatřily, před šampionátem se reálně počítalo s jejich umístěním někde uprostřed účastnického pole.

„Pro nás je to velmi cenná medaile. Už jen z toho důvodu, že se na ní podílel celý tým. Úspěch družstva byl základ, protože přišel hned první den šampionátu a byl pro nás výrazným povzbuzením do následujících individuálních soutěží,“ vyjádřil se reprezentační trenér Tomáš Vít.

Na Vysočinu nakonec medaile neputuje. Dvakrát nebyla ale daleko. Lukáš Dúška z Kamenice nad Lipou byl součástí družstva, které skončilo čtvrté. O bronz přišlo v dramatickém finiši se Slováky. „Chybělo nám jen pětadvacet kuželek,“ připomenul minimální rozdíl a ke startu na svém premiérovém šampionátu dodal: „Jako tým jsme podali výborný výkon, jsem spokojený i sám se sebou. Užil jsem si to na sto procent,“ ujišťoval.

Pelhřimovský Jan Škrampal do soutěže týmů nezasáhl, příležitost dostal ve zkrácených disciplínách. Spolu s Jakubem Fabíkem v tandemu přešlapovali u medailové brány, ale nakonec jí neprošli. Skončili ve čtvrtfinále, postup o kolo dál by znamenal už jistotu cenného kovu. „Škoda. Scházelo jen pár kuželek, nebylo to daleko,“ svěřil se. I přesto odjížděl z Rokycan pozitivně naladěn. „Mrzí mě zaváhání ve sprintu, ale jak jsme s Kubou v prvním kole tandemů rozsekali Maďary, to byla paráda. Na to nezapomenu,“ připomenul svou chvilku slávy na světovém šampionátu.