Hráčka Spartaku nepřijížděla do Rokycan rozhodně v roli favoritky. V té byla především pětice hráček nominovaných na blížící se světový šampionát v německém Speichersdorfu. Ty nakonec klání ovládly. V prestižnější disciplíně na 120 hodů sdružených dominovala domácí Veronika Wohlmuthová, před Michaelou Dvořákovou z Chýnova. Štěpánka Vytisková byla s výkonem 554 osmá. Její oddílová kolegyně Simona Černušková skončila čtrnáctá, hráčka žirovnického Slavoje Aneta Kusiová obsadila třicátou příčku.

Sprint nabídl tažení Vytiskové až do finále, kde se potkala s dlouhodobě nejlepší českou dorostenkou a vítězkou loňského světového poháru Natálií Topičovou. Sety skončily smírně 1:1, takže ke slovu se dostala náhlá smrt v podobě tří hodů do plných. Tu ovládla kuželkářka Valašského Meziříčí, která v tomto klíčovém okamžiku shodila tři devítky.

Kamenický Slovan reprezentoval na šampionátu juniorů Jakub Ouhel a na kuželně v Blansku se mu nedařilo podle představ. Za 537 kuželek bral 32. příčku a do finále nepostoupil. Jeho oddílový kolega Lukáš Dúška skončil v žákovské kategorii ve Vrchlabí jedenáctý, žačka Lucie Smrčková vybojovala pro pelhřimovské barvy v Českých Velenicích osmou příčku.