Přesto přiznala, že na ní měla oproti soupeřkám přece jen trochu výhodu. „Dráhy znám dobře, trénuji na nich, hraji zápasy. Navíc jsem si mohla vybrat, odkud začnu. I proto jsem si nechala dvojku, na které mi to nejde, až na konec. Byla to správná volba,“ je přesvědčená.

A ještě jednu výhodu měla. Možná i zásadní. Hlediště jí hnalo dopředu. „Pomohlo mi hodně. Měla jsem mezi diváky rodinu a kamarády. Bylo od nich milé, že mi přišli fandit,“ děkovala.

Podpora byla opravdu důležitá. I Kusiová si totiž vybrala slabší chvilku. Po třech setech to vypadalo na velevýkon, převáděla na poslední dráhu 427 kuželek. Jenže pak přišel útlum a jen 80 do plných. Nakonec z toho byla hodně průměrná dráha za 122.

Konečných 549 bylo s ohledem na „padavost“ žirovnických drah stále dost, ale přesto musela s napětím čekat na výsledky soupeřek.

Konkurence se trápila

Ty jí držely dlouho v klidu. Konkurence se trápila, marně usilovala byť jen o pětistovku. V samém závěru dne ale šla na dráhy Karolína Derahová, která je sice juniorkou prvním rokem, ovšem v prvoligovém týmu PSJ Jihlava už nasbírala řadu zkušeností.

A hrála skvěle. Začala sice dráhou za 121, ale od té chvíle už se jen lepšila.

Vše směřovalo k dramatickému finiši, v němž rozhodují maličkosti. Aneta Kusiová to v hledišti sledovala s velkým napětím.

„Poslední dvě dráhy hrála opravdu skvěle. Už jsem se pomalu smiřovala s tím, že mne přehodí. Rozhodlo vyloženě štěstí. Soupeřka si v závěru jednou špatně otevřela,“ popsala vývoj souboje.

Krajský titul tak získala o dvanáct kuželek. Může se tak těšit na republikový šampionát, který bude na konci dubna hostit Přelouč. S předstihem tří měsíců o svých ambicích moc hovořit nechce.

„U mě je to o tom, jak se vyspím. Pro ideální výkon potřebuji mít pohodu. Snad jí tam budu mít,“ doufá ve zdar i při měření sil s českou špičkou.