Z prvenství se radoval pelhřimovský Jan Škrampal. Ten po šesti regionálních kolech figuroval na třetí příčce, finále v Olomouci ale zvládl na jedničku. Dosáhl nejvyššího výkonu ze všech, poražených 592 kuželek je navíc jeho osobním rekordem.

„Startoval jsem až v závěru, takže jsem sledoval výkony hráčů přede mnou. Moc to nepadalo, kuželna lehká nebyla. O to více mě překvapilo, jak se mi dařilo. K výsledku mi pomohlo štěstí a i podpora z fandící tribuny,“ svěřil se.

V soutěžích jednotlivců je to pro odchovance pelhřimovského Spartaku zdaleka největší úspěch. Proto není divu, že s ním ještě i druhý den cloumala značná porce emocí: „Ještě mi ten výsledek úplně nedochází. Mám spoustu dojmů a pocitů. Cítím velkou radost a štěstí,“ doplnil.

Druhý nejlepší finálový výsledek dosáhl Lukáš Novák ze Startu Jihlava, který porazil 582 kuželek, což mu stačilo na celkové třetí místo. Pohár za druhou příčku převzal Lukáš Dúška z Kamenice nad Lipou, vítěz dlouhodobé části.

Kuželkářský Český pohár je v dorosteneckých kategoriích poměrně mladou soutěží. Letos se hrál teprve šestý ročník. I tak má ale Vysočina už poměrně bohatou galerii vítězů. V posledních letech se však o sbírání vavřínů starala výhradně děvčata. V roce 2017 triumfovala pelhřimovská Štěpánka Vytisková, loni pak Barbora Švédová ze Žirovnice. Letos byla nejlepší vysočinskou kuželkářkou šestá Petra Dočkalová z PSJ Jihlava. (va)