I když českou jedničkou byla už v roce 2007, výstup na samotný vrchol pyramidy si užívá. „Pro mě to je hlavně obrovské překvapení. V předešlém vydání žebříčku jsme byla asi šestá a i když jsem měla výsledky, nepočítala jsem s tak razantní posunem. Pak jsem ale otevřela facebook a měla jsem tam zprávu od svého trenéra. V prvním momentě jsem si myslela, že žertuje," svěřila se.

Pravdou je, že žebříček ne vždy plně reflektuje sportovní výkonnost. Ne všechny hráčky se pravidelně účastní bodovaných turnajů, některé zase hrají v zahraničí.

„Musím uznat, že kdyby to mělo být podle výkonnosti, tak bych jedničkou byla jen těžko. Tou by byla Lucka Fialová, proti níž jsem letos neuhrála ani set," sportovně uznala Kubáňová. Tu reálné srovnání čeká na jaře na mistrovství republiky, ale první test podstoupí už tento víkend. „Na turnaji se mohu potkat s Aničkou Klimundovou, která bezesporu patří do republikové špičky. Pokud na sebe skutečně narazíme, bude to hodně zajímavý zápas," těší se na měření sil.