Pelhřimovu domácí prostředí nepomohlo, Spartak po nadějném začátku zkolaboval ve druhé třetině, v níž inkasoval šest branek. „Musíme poděkovat divákům, kteří nám vytvořili skvělou atmosféru. Utkání rozhodl náš black out ve druhé třetině," potvrdil trenér Pelhřimova Petr Zajíček.

PELHŘIMOV – BLACK ANGELS
5:10
Žádné taktické šachy to nebyly, od začátku se hrálo poměrně útočně. Vyložené šance měli dříve hosté, ale Pelhřimov podržel brankář Venkrbec. V 10. minutě tak udeřilo na druhé straně. Charouzek přihrávkou zpoza branky našel Hendrycha, který překonal překvapeného Körbera. V 17. minutě už to bylo o dva góly, když od modré přesně zamířil pelhřimovský kapitán Kos. Aby té radosti na Spartak nebylo mnoho, vzápětí hosté lacino snížili. Po faulu Švrkaly proměnil trestné střílení Hněvkovský.

Úvod druhé třetiny ještě zastihl Pelhřimov v dobrém rozpoložení, nic nenasvědčovalo pozdějšímu kolapsu. Vyrovnal sice Mátl, ale Spartak šel vzápětí do dvoubrankového trháku. Po spolupráci matadorů těžil z přihrávky Kose Charouzek, vzápětí se prosadil i Knězů. Jenže zápas se zlomil do své druhé poloviny a scénář se hodně změnil. Ve 31. minutě snížil Král a pak přišel čtyřminutový krach domácích. Během tohoto poměrně krátkého časového úseku se skóre změnilo ze 4:3 na 4:7. Vyrovnání obstaral Bauman, pátý gól přidal Král, šestý Štěrba a pak po kombinaci do prázdné branky zakončil Velechovský. Spartak v těch momentech soupeři vůbec nestačil a prakticky zápas ztratil.

O zbytek nadějí domácí přišli ve třetí třetině. Po střele do šibenice se ve 44. minutě radoval Král, pak tentýž hráč oběhl branku Venkrbce a upravil na 4:9. Od těch chvil už se jen dohrávalo. Počet branek na straně hostů na kulatých deset zaokrouhlil Nekola, v 54. minutě alespoň trochu potěšil příznivce domácích barev pátým gólem Fučík. To už ale hráči obou týmů mysleli na čtvrtý zápas, který se včera večer hrál opět v Pelhřimově.

Branky a nahrávky: 10. Hendrych (Charouzek), 17. Kos (Fučík), 27. Charouzek (Kos), 28. Knězů (Hendrych), 54. Fučík (Kos) – 18. Hněvkovský, 24. Mátl (Štěrba), 31. Král (Moravec), 34. Bauman (Mátl),35. Král (Moravec), 37. Štěrba (Mátl), 38. Velechovský (Vlasák), 44. Král (Hněvkovský), 47. Král (Nekola), 51. Nekola (Hněvkovský). Rozhodčí: Černý a Janoušek. Vyloučení: 1:0 – bez využití. Diváci: 106. Střely na branku: 21:26. Třetiny: 2:1, 2:6, 1:3. Pelhřimov: Venkrbec (51. Hájek) – Kos, Charouzek, Kocián, Švrkala, Kučera, Konečný, Knězů, Zrzavý, Poduška, Fučík, Hendrych, Podařil, Běhounek, David.