Vrcholem ZET Trnava Xrace 2022 bude sobotní odpolední slalom známý jako kayakcross. Jeho start je naplánovaný na sobotu 28. května od 16 hodin. V sobotu dopoledne od deseti hodin startuje Fun slalom, trať s dvanácti brankami využije celý vodní kanál. Po obědě od půl druhé začne sprint, třetí ze soutěžních disciplín.

Na Trnávce by měla být kompletní domácí špička v tomto novém sportovním odvětví, které začínalo jako součást vodního slalomu. „O posledním květnovém víkendu by na Trnávce mělo soutěžit na osm desítek vyznavačů závodů na plastových kajacích z celé republiky,“ poznamenal k akci Martin Hájek z klubu SK Žižkov, který vodácké sportoviště na Trnávce u Želiva na Pelhřimovsku provozuje.

Účastníci ZET Trnava Xrace 2022 osadí areál už v pátek, kdy bude kanál od osmnácti hodin k dispozici pro volné ježdění. Od jedenadvaceti hodin se bude konat registrace sportovců, novinkou je páteční grilování.

Závěrečný ceremoniál s vyhlášením mistra České republiky se uskuteční v sobotu ve 21 hodin, ještě v neděli od devíti hodin bude kanál registrovaným účastníkům k dispozici pro volné ježdění.

ZET Trnava Xrace 2022 je druhou větší jarní sportovní událostí, která se na Trnávce u Želiva uskuteční. Počátkem května zde měli vodní slalomáři úvodní nominační a pohárové závody v letošní sezoně, 18. a 19. června bude kanál hostit republikový šampionát v raftingu.