„Stíháme, musíme stíhat. Na půlku října máme naplánovanou kolaudaci, na kterou jsou vázány dotace, takže možnost změn není. Je jasné, že nás pak čekají nějaké dodělávky, ale to hlavní bude muset být hotovo. Zbývají nám dva měsíce na to, abychom dodělali práce venku. Vevnitř máme z větší části hotovo. Tam už doděláváme jen vybavení,“ vysvětlil.

Polovina října není termín, který by byl příjemný pro sportovní činnost. Sezona začne už v září. Jaká budou tedy opatření?
Podzim odehrajeme venku, to už máme schválené od kuželkářské asociace. Bylo to nutné opatření. I kdybychom kuželnu dodělali dříve, je potřeba, aby se vše odzkoušelo, abychom neřešili v průběhu ligových zápasů technické problémy. Zkušenosti z jiných kuželen nás varují.

To nemůže být pro vás jako pro nováčka II. ligy příjemné. Musíte odehrát jedenáct zápasů v řadě na kuželnách soupeřů, nedáváte si tak trochu oprátku na krk z hlediska záchrany soutěže?
Je to oprátka na krk, to přiznávám. Přesto věřím, že jsme to pečlivě zvážili a jsme připravení to nějak vybojovat. Lehké to ale nebude. Naší malou výhodou je, že kuželny soupeřů známe, II. ligu už jsme hráli. Na druhé straně je potřeba mít na paměti, že až v lednu začneme hrát doma, tak příliš velkou výhodu mít nebudeme. Na to abychom si zvykli na kuželnu, budeme mít jen tři měsíce. To není dlouhý čas.

Momentálně hlavně budujete, dvoudráha už v provozu není, možnost tréninku nemáte. Je to velká komplikace v přípravě?
Problém to samozřejmě je. Věřím, že kuželnu už brzy doděláme do té míry, aby mohl být spuštěný alespoň zkušební provoz. Je to důležité pro naší přípravu, a také pro to, abychom na nové herně řešili případné nedostatky. Máme domluvené nějaké přípravné zápasy, kluci se chystají na turnaje.

Jaká je vlastně současná podoba áčka. Došlo k nějakým personálním změnám?
Tým zůstal stejný. Na soupisce áčka bude šest lidí, kteří odehráli minulou sezonu. S Jirkou Šindelářem budeme hrát v béčku a zároveň jezdit i s áčkem. V minulé sezoně se nám to osvědčilo, i když je to pro nás dva náročné. Budou týdny, kdy v pátek večer odehrajeme svůj zápas a v sobotu ráno pojedeme na ligu.

Důvod hledat posily do vyšší soutěže nebyl?
Tým je mladý a poměrně perspektivní. Nejstarší tam jsou Karel Dúška s Pavlem Ježkem a ani ty nemůžeme počítat za staré. I oni mohou na dobré úrovni hrát ještě několik let. Nebyl důvod do týmu zasahovat.

Cíl asi bude zřejmý. Nebo si troufáte na vyšší mety než jen na udržení soutěže?
Víme, do čeho jdeme. Druhou ligu už jsme si zkusili. Zas tak velký výkonnostní skok to není, druhá polovina tabulky je srovnatelná se třetí ligou. Chtěli bychom odehrát soutěž pokud možno v klidu, vyhnout se bojům o záchranu. Myslím si, že hrát ve středu tabulky je v silách týmu.

Řadu let hrála Kamenice se svým prvním týmem v Nové Bystřici. Myslíte, že diváci najdou cestu do hlediště?
O tom vůbec nepochybuji. Už teď mě lidé zastavují a ptají se, kdy už budeme hrát doma. I do Nové Bystřice s námi jezdili, někteří cestovali i na zápasy ven. Vím, že se na II. ligu netěšíme nejen my kuželkáři ale i diváci.