Za zhruba měsíc začnou kuželkáři kamenického Slovanu psát první řádky v kapitole nazvané II. liga. Pro klub, který ještě před pár lety hrál jen krajský přebor, je to samozřejmě velká událost.

„Těšíme se moc, i když do určité míry nevíme, do čeho jdeme. Je tam hlavně okolo Opavy a Ostravy několik týmů, které vůbec neznáme," přiznal předseda klubu a zároveň stále ještě aktivní hráč Milan Podhradský.

Ten v týmu apeloval na kvalitní přípravu. „Už jsme začali s tréninky. Klukům jsem dal trochu nůž na krk, protože naše trénovanost v minulých letech nebyla kdovíjaká. Jsem rád, že tím řídí. Druhá liga už se bez kvalitní přípravy hrát nedá," je mu jasné.

Kamenice nad Lipou se v předešlé sezoně tahala o první příčku ve III. lize s celkem Dubňan. Ten sice ve vzájemném souboji přetlačila, ale nakonec skončila druhá. O patro výše ji pomohl vznik Interligy, do níž naskočí šest týmů z Čech a Slovenska.

Postup je obvykle spojen se zbrojením a doplňováním kádru. V Kamenici sází na partu, nových tváří je jen minimum. Slovan moc stál o Jana Cukra z Jindřichova Hradce, který by přinesl nejen potřebnou kvalitu ale hlavně ligové zkušenosti. Námluvy ale dohodu nepřinesly. „Honza měl bohužel na jaře zdravotní potíže. V návaznosti na ně a také na časovou náročnost soutěže se rozhodl, že zůstane v Jindřichově Hradci," vysvětlil Podhradský.

V ŠESTI UŽ NE

Hodně se spekulovalo o tom, zda druhá liga nebude dostatečným lákadlem pro dvojici odchovanců Václav Rychtařík, Jiří Ouhel, kteří oblékají dres PSJ Jihlava. „Je jasné, že i příchod byť jednoho z nich by byl pro nás velkou posilou, protože by se jednalo o velmi kvalitního hráče. Musíme se ale na to dívat realisticky. Oba si chtějí zahrát Interligu, Vašek Rychtařík dokonce sahá po reprezentačním dresu. Proto jejich rozhodnutí pokračovat v Jihlavě chápu," je smířený předseda klubu.

Z loňského kádru Kamenice nikdo neodešel, ale ten čítal jen šest hráčů. To je v tak vysoké soutěži, jakou je II. liga, nepřijatelné. „Půjčovali jsme si hráče z dalších našich týmů, ale na několik zápasů jsme jeli jen v šesti. To nejde, rád bych tomu zabránil. Hrozilo, že kvůli nějakému hloupému zranění na dráze zápas nedohrajeme nebo prohrajeme," ví o úskalí Podhradský.

Řešení se nabízelo. Už několikrát jako náhradník naskočil Jiří Šindelář a navzdory svému mládí si vedl dobře. „Z věkových důvodů skončil v dorostu. Bylo o diskusi, zda bude na II. ligu stačit, ale nakonec jsme se rozhodli, že mu příležitost dáme. Já osobně jsem přesvědčený, že na to má. Dorostenecká liga není špatnou soutěží a připravila ho dobře," věří mladíkovi předseda klubu.

Postup jde ruku v ruce i s delším cestováním. Hned čtyři týmy ve B skupině II. ligy jsou ze severu Moravy případně Slezska. „Čeká nás dlouhé cestování, ale není to až tak tragické, jak by se mohlo zdát na první pohled. Spousta týmů je nedaleko dálnice, což dopravu zkracuje a usnadňuje. Navíc velice příznivě se pro nás tváří i začátky zápasů na kuželnách soupeřů," prohlásil Podhradský.