„Získali jsme deset zlatých medailí, přesto to na prvenství nestačilo. Musím říci, že letos se na turnaji sešla ještě větší konkurence než loni. Účastí nějakých 570 závodníků se jednalo o nejlepší turnaj na území bývalého Československa, byly tam výpravy třeba až z Portugalska či Izraele," uvedl trenér Petr Lacek.

Ten se na akci ve spřátelené zemi mohl inspirovat před Vánočním turnajem, který se letos rozroste do dvou dnů. „Věřím, že se nám povede číslo v počtu zúčastněných bojovníků překonat a vezmeme si primát největšího turnaje zase zpět. Slováci to ale měli zorganizováno moc dobře, byla to akce, která si nezadala s jinými a tradičnějšími kdekoliv v Evropě," pochválil pořadatele.

Z deseti zlatých medailistů zaslouží pochvalu hlavně Matěj Kaman, který triumfoval mezi kadety ve váhové kategorii do 41 kilogramů. „Přešel přes soupeře z Rumunska, Polska a Slovenska, všechny tři boje musel otáčet. Stejnou pochvalu jako on ale zaslouží Natálie Benešová, která ho při bojích koučovala," nechal se slyšet Lacek.

Reparát za nepovedený start na nedávném mistrovství Rakouska, kde vypadl hned v prvním kole, složil junior David Šimek. „Také on měl tři soupeře. V prvních dvou bojích vedl a diktoval tempo, ve třetím prohrával. Tam jsme ale na soupeře našli účinný recept, Davida musím pochválit, jak ho dokázal uplatnit na tatami," radoval se trenér.

Za pozornost stojí zlato teprve začínajícího Radoslava Petrova. Vzhledem ke způsobu, jakým se na tomto i předešlých turnajích prezentoval, o něm jistě v brzké budoucnosti ještě hodně uslyšíme.

Zlaté medaile TKD Lacek

Radoslav Petrov (děti do 24 kg), Jan Fiala (junioři do 78 kg), David Šimek (junioři do 73 kg), Matěj Kaman (kadeti do 41 kg), Natálie Benešová (kadetky do 55 kg), Tomáš Hron (kadeti do 33 kg), Zuzana Prášilová (juniorky B do 52 kg), Dominika Hronová (juniorky A do 52 kg), Libuše Medová (seniorky do 62 kg), Johanka Chrpová (kadetky do 44 kg)