S předposledním týmem tabulky remizovali. „Vzhledem k tomu, jak se pro nás utkání vyvíjelo, se dá říci, že bod je zlatý," musel uznat trenér Jiří Fiala. Jeho tým totiž nebyl daleko od porážky. Již po skončení hrací doby totiž měly domácí Ostopovice výhodu trestného hodu, Humpolec v této klíčové chvíli podržel výborným zákrokem brankář František Čmok.

Jiskra plnila roli favorita zápasu jen v úvodu. „Poměrně snadno jsme se dostali do vedení 4:1, ale pak se nám spousta věcí nepovedla. Navíc ještě v prvním poločase dostal kolenem do hlavy Petr Čmok, který má otřes mozku, takže nevím, zda s ním mohu počítat pro další zápasy," posteskl si Fiala. Potěšitelnou zprávou pro něj je, že marodka se už prakticky vyprázdnila. V Ostopovicích chyběl jen Rafaj, který má potíže s kotníkem.

Z hlediska boje o záchranu je situace pro tým zpod Orlíka relativně příznivá. „Sestupovat by měli poslední tři. Je ale otázkou, zda se povede soutěž z oblastí doplnit, takže i sestupující se mohou v dalším ročníku II. ligy objevit," vysvětlil Jiří Fiala.

OSTOPOVICE – HUMPOLEC 16:16
Branky Humpolce: Brož – 8, Ehrlich – 5, P. Čmok – 2, Kovář – 1. Rozhodčí: Kotlář. Diváci: 60. Poločas: 9:10. Humpolec: Barták, F. Čmok – Koumar – Dolejš, Morava, Lesina, Herman – Brož, Ehrlich, P. Čmok, Kovář, J. Šidlák.
Ostatní výsledky 17. kola: Draken Brno – Svinov 21:16, Moravská Slavia Brno – Stará Ves nad Ondřejnicí 21:13, Kokory – Osek nad Bečvou 15:14, Dobruška – Veselí nad Moravou 18:18, Podhorní Újezd – Opatovice nad Labem 26:28.