Jiránková zažívá hodně podivný rok. Na posledním turnaji byla na přelomu února a března, od té doby jen trénuje. S reprezentací před několika týdny absolvovala soustředění v Nymburce, v úterý se vrátila z dalšího. V Maďarsku byla na mezinárodním kempu.

Tam měla kvalitní tréninkové partnery. Do Budapešti se dorazili bojovníci ze čtrnácti evropských zemí, kemp vedl renomovaný belgický trenér Jelle Vicca. „Podobné akce jsou nejlepším možným způsobem, jak se vyrovnat s tím, co nás potkalo. Hodně jsme potrénovali, došlo i na tréninkové boje, takže odjížděla spokojená,“ vyjádřila se.

Při otázce, kdy ale dojde na boj na turnaji, ale pokrčila rameny. „Často teď sedím u internetu a hledám. Dozvídám se prakticky jen to, že se stále ruší turnaje. Vypadá to, že na první turnaj vyrazím až někdy na konci října,“ předpověděla.

Jednu výhodu přece jen čas bez turnajů má. Iveta Jiránková nemusí striktně hlídat váhu, takže toho využívá. „Teď o prázdninách jsem si dopřála, ale od září se zase vrátím k obvyklému jídelníčku,“ slíbila a se smíchem doplnila, že zachraňovala sezonu zmrzlinářů: „Zmrzlinu mám moc ráda. Mohu jakoukoliv, ale nejraději si dávám vanilkovou.“