Tou nejzářivější hvězdou by pak měl být Martin Michek, což je lídr šampionátu ve třídě MX1. Z jihočeských motokrosových špiček by se měli vedle Martina Michka dále představit např. David Čadek, Michal Gregor, David Soldát, Rudolf Plch, Dominik Hůla a další. Ve výborné formě a po zimní přípravě v USA letos rozjel sezónu i další jihočeský závodník Martin Finěk, ale menší úraz ho bohužel momentálně na chvíli vyřadil z provozu. „Dostal jsem teď v Dalečíně na posledním závodě MMČR kamenem do nosu, mám tam stehy, tak si musím dát příští víkend klid…,“ říká smutně Martin, který se ale objeví alespoň v roli diváka.

Podobně jako pro jezdce bude pacovský závod krajského přeboru generálkou na červnové mistrovství i pro pořadatele. Ti se tradičně pečlivě věnovali přípravě trati. „Celý profil tratě jsme srovnali buldozerem. Po zimě jsme se také zaměřili na sběr kamenů z profilu dráhy a na odvodnění některých jejích částí. Trať je tedy připravena dobře a nyní jen doufáme, že nám připravený povrch nezničí nějaké přívalové deště,“ uvedl ředitel závodu Jan Smolek.

Startovat se bude ve třídě 85ccm (její součástí bude i zvlášť hodnocená třída 65ccm), dále pak Amatér MX2, Amatér MX1, Veterán 40+, MX2 a MX1. Poslední dvě uvedené třídy se pojedou jako HR Technik Cup, pro celkové vítěze seriálu v těchto prestižních třídách budou pak připraveny od uvedeného hlavního sponzora seriálu hodnotné ceny. Tréninky začínají v sobotu v 8.00 a první odpolední závod je na programu půl hodiny po poledni.