„Bylo to jedno z těch méně kvalitně obsazených géček, protože došlo k termínovému souběhu turnajů. Přesto výsledky Dominiky a Ivety jsou pro nás velkým úspěchem a znamenají další posun v olympijském rankingu,“ zmínil se trenér Petr Lacek.

Dominika Hronová vyhrála tři boje se soupeřkami z pořadatelského Izraele a Řecka. „Její vítězství bylo velmi suverénní. Za tři boje inkasovala jen tři zásahy, dostala pět bodů,“ glosoval Lacek triumf v kategorii do 53 kilogramů.

Rozhodlo nastavení

Iveta Jiránková si poradila se soupeřkami z Německa a Španělska, aby ve finále dvaašedesátky podlehla další Němce Anna-Leně Froemming. „Byla to škoda. Vedla už 4:1, ale soupeřka dokázala vyrovnat a v náhlé smrti strhnout vítězství na svou stranu,“ zalitoval Lacek, kterého ale těší jedna věc: „Iveta získala další body do olympijského rankingu a posunula se na nějaké třicáté místo. To jí za předpokladu, že pozici obhájí na dalších turnajích, zajišťuje možnost účastnit se turnajů Grand Prix.“

Pro obě pelhřimovské závodnice sportovní rok ani zdaleka nekončí. V polovině prosince se totiž zúčastní evropského šampionátu v Sofii.