Adam Sebastian Helcelet z pražského Olympu přilákal i skupinku diváků a v sobotu potvrzoval, že patří k domácí vícebojařské špičce. Ostatně v sobotu získal v úvodních pěti disciplínách 4125 bodů a v soutěži mužů jasně vedl.

V neděli se ale už na pacovském atletickém stadionu neobjevil. „Adam Sebastian Helcelet si přijel v sobotu otestovat formu před srpnovým mistrovství Evropy v Mnichově. Na základě sobotních výkonů se rozhodl v závodě už v neděli nepokračovat, věděli jsme o tom,“ řekl k důvodu nedělní absence třicetiletého reprezentanta ředil mítinku Pavel Zajíc. „Diváci, kteří se na závody přišli podívat, byli v neděli zklamaní, že největší hvězdu letošního ročníku Ceny města Pacova ve vícebojích už na stadionu neviděli,“ dodával.

Koulař Tomáš Staněk se v Pacově blýskl pokořením rekordu mítinku.
Koulař Staněk předvedl na tradičním mítinku v Pacově nejlepší výkon této sezony

Pozornost se tak právem přesunula na soutěž juniorů, kde startovali dva medailisté z letošního červnového mistrovství republiky. Na šampionátu v pražském Edenu skončil v juniorském desetiboji druhý Michal Jára (Spartak Praha 4) a bronzovou medaili bral třebíčský Adam Havlíček.

Tentokrát se pořadí po absolvování desáté disciplíny otočilo, Adam Havlíček se ziskem 7220 bodů vyhrál, Michal Jára skončil na druhém místě s 6976 body. Adam Havlíček vytvořil výkonem 7220 bodů v juniorské kategorii nový rekord mítinku, ten dosavadní držel od roku 2008 výkonem 6029 jeho oddílový kolega Josef Chyba. „Junioři předvedli i celou řadu hodnotných individuálních výkonů,“ připomněl Pavel Zajíc.

Michal Jára a Mohammed Rashid Alsubaie běželi stovku pod jedenáct sekund, Michal Jára se v dálce dostal na rovných sedm metrů a v tyči zdolal laťku ve výšce 4.44 metru.

EASI Cup 2022 v Pelhřimově ovládli fotbalisté anglického Minds United FC.
OBRAZEM. Pelhřimovský EASI Cup ovládli fotbalisté anglického Minds United FC

Zajímavostí byl i start dvou mladých atletů ze Saudské Arábie, kromě zmíněného Mohammeda Rashida Alsubaie, který po nepovedené dálce nakonec desetiboj nedokončil, ještě Ali Hassan Beedh.

Hlavní soutěž v kategorii mužů vyhrál výkonem 6161 bodů Roman Baše z Klášterce nad Ohří. Sedmiboj žen ovládla Michaela Treglerová z pražské Slavie, která získala 4163 bodů.