Jiskra po prohře ve Veselí nad Moravou nezvládla ani zápas před vlastními fanoušky, podlehla Dobrušce.

HUMPOLEC – DOBRUŠKA 12:17
V průběhu první části byla vepředu Jiskra, ačkoliv po většinou vedla jen o jedinou branku. Dobruška dotahovala a do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu. Druhý poločas nabídl diametrálně odlišný obrázek. Domácí útočníci byli prakticky bezzubí a hosté z toho těžili. Dostali se do vedení a neustále ho navyšovali až na konečný pětibrankový rozdíl.
„V průběhu letní přípravy jsme se zřejmě nedostatečně věnovali kondiční přípravě. Ukázal to nejen tento zápas, ale i předešlé utkání ve Veselí. Hráči se nad sebou musejí zamyslet a začít pracovat. Je to nutné, protože jinak nemáme šanci na výsledkové zlepšení," přiznal ze zápasu hodně zklamaný trenér Jiskry Jiří Fiala.

O následujícím víkendu má II. liga národních házenkářů na programu dvoukolo. Humpolec se v něm představí ve Staré Vsi nad Ondřejnicí a v Ostravě Svinově.

Branky Humpolce: Brož 6, Rafaj 4, Kovář 2. Poločas: 8:8. Humpolec: Barták, F. Čmok – Dolejš – Lesina, Herman, Kudrna – Kovář, Rafaj, P. Čmok, Brož, Ehrlich, L. Brabec.

Ostatní výsledky – 2. kolo: Svinov – Stará Ves 23:17, Draken Brno – Kokory 20:15, Moravská Slavia Brno – Osek nad Bečvou 22:14, Opatovice – Veselí n. M. 18:11, Podhorní Újezd – Ostopovice 25:23, předehrávka 5. kola: Podhorní Újezd – Veselí n. M. 20:21.