DOBRUŠKA – HUMPOLEC 17:15

V úvodu utkání domácí vstřelili několik branek, nicméně hosté dokázali prakticky z protiútoků odpovídat. Po patnácti odehraných minutách za stavu 4:3 vystřídal trenér Dobrušky brankáře, čímž se mu povedlo vyvést střelce Humpolce z rytmu. Útočníci Jiskry neproměnili poté několik trestných hodů a tak do poločasu narostl rozdíl skóre na čtyři branky.

Po přestávce si oba týmy vyměnily dva gólové pozdravy a to bylo na delší dobu vše. Vypadalo to, že je rozhodnuto. S tím se ale házenkáři Humpolce nechtěli smířit, příkladně bojovali a deset minut před koncem bylo vyrovnáno (13:13). Bohužel to bylo od hostujícího družstva vše, co dokázalo v Dobrušce předvést. V závěru se vrátil na hrací plochu střelec Dobrušky Martin Černý, který společně s Janem Morávkem našel recept na velmi dobře hrající obranu Jiskry.

Po velmi pěkném a bojovném utkání si nakonec všechny body odnesli domácí, kteří přeci jenom ukázali o malinko větší kvalitu a klid v zakončení. Nicméně útok Jiskry dokázal, že může konkurovat i těm nejlepším, jen je třeba stabilizovat výkony.

Branky Humpolce: P. Čmok 7, Kovář, Rafaj 4. Rozhodčí: Šimánek. Poločas: 11:7. Humpolec: Barták, F. Čmok – Koumar – Dolejš, Morava, Herman – Archalous, Brož, Rafaj, P. Čmok, Kovář.

Ostatní výsledky 9. kola: Podhorní Újezd – Jihlava 18:16, Draken Brno – Moravská Slavia Brno 15:10, Albrechtičky – Pustějov 22:17, Rokytnice – Osek nad Bečvou 25:18, Veselí nad Moravou – Kokory 16:16. ⋌(voš)