Těm po podzimu patří skvělá druhá příčka, jen bod ztrácejí Svinov. „Chceme zůstat na pozicích, které jsme si vybudovali v první polovině soutěže. Cílem je skončit do pátého místa," prohlásil trenér týmu Jan Fiala.

Pro Jiskru by byl takový výsledek velkým úspěchem. Humpolečtí se v minulosti pohybovali v druholigovém suterénu, většinou hráli jen o záchranu. Průlomová byla až předešlá sezona, která přinesla pátou příčku.

Jaro pro Jiskru začíná domácím zápasem proti Dobrušce. Východočeši drží osmou příčku, ale podcenit je v žádném případě nelze. „Soupeř ještě poměrně nedávno hrál první ligu. Pro nás to bude důležité utkání, které může určit, jak bude vypadat celé jaro," ví Fiala.

Humpolec pak čekají tři zápasy venku s papírově slabšími týmy. „Kokory měly hodně hráčů na hostováních v I. lize, takže budou silnější než na podzim. Ostopovice do soutěže loni postoupily, takže jejich postavení v tabulce tak nějak odpovídá kádru," hodnotí nejbližší soupeře trenér Jiskry.

Kádr týmu zpod Orlíka se změnil minimálně. Osa úspěšného týmu zůstala v podzimní podobě, do kádru se vrátil Josef Ehrlich. „Jako levoruký střelec by pro nás měl být přínosem. V útoku nám to moc nešlo, dali jsme skoro nejméně branek ze všech," připomenul Fiala.