„Soupeř hraje o záchranu a podle toho k zápasu přistoupil. Přijel s nejlepším střelcem II. ligy Patrikem Bajerem a v prvním poločase hrál velmi aktivně. Naštěstí se mu nepovedlo odskočit ve skóre a do kabin se šlo za stavu 9:9," popsal vývoj duelu trenér Humpolce Jiří Fiala.
Po přestávce už měla Jiskra navrch, nakonec vyhrála pětigólový rozdílem, když těžila z lepší fyzické kondice a klidu, který vnesl do obrany zkušený Roman Petřík. „Nehrál od začátku, necítil se na to. Jeho příchod na hřiště dodal naší obrané hře kvalitu," potvrdil Fiala.

Jiskra je před posledním herním víkendem v lize na čtvrté příčce. Los závěrečných dvou kol je ale poměrně náročný, Humpolec cestuje do Ostravy k duelům s Vítkovicemi a Svinovem. „Vítkovice mají postupové ambice, Svinov ještě nedávno hrál I. ligu. My už jsme si cíl, kterým bylo skončit do pátého místa víceméně splnili, takže nám půjde hlavně o to předvést kvalitní výkony," vyzařuje klid z humpoleckého trenéra.

HUMPOLEC – POD. ÚJEZD 21:16
Branky za Humpolec: Rafaj, P. Čmok 8, Kovář 3, Brož 2. Poločas: 9:9. Humpolec: Barták, F. Čmok – Dolejš – Koumar, Petřík, Morava, Lesina, Herman – Kovář, Rafaj, P. Čmok, Brož, Brabec.

Ostatní výsledky: Vítkovice – Svinov 17:16, Albrechtičky – Kokory 9:12, Stará Ves – Osek n. B. 25:15, MS Brno – Veselí 17:20, Dobruška – Ostopovice 26:17.

V tabulce jsou už odečteny body za chybějící mládežnická družstva. Vítkovicím a Kokorům byly svazem národní házené odečteny dva body, Podhornímu Újezdu a Albrechtičkám po bodu.