Humpolec v zápasech ve Vítkovicích a Albrechtičkách poměrně výrazně prohrál a v tabulce se propadl z páté na sedmou příčku. Důvod ke klidu to rozhodně není, sestupové příčky se přiblížily na čtyřbodový distanc.

VÍTKOVICE – HUMPOLEC 17:11

V předehrávce 15. kola hrál Humpolec vyrovnanou partii jen do poloviny poločasu. Pak přestal proměňovat trestné hody, čehož domácí využili k vytvoření si rozhodujícího náskoku. Ten se ve druhé půli zkušeně pohlídali.

Branky Humpolce: Brož 6, P. Čmok 3, Brabec 2. Rozhodčí: Ziegler. Diváci: 50. Poločas: 11:5. Humpolec: Barták – Koumar – Dolejš, Morava, Herman – Brož, P. Čmok, Brabec, F. Čmok.

ALBRECHTIČKY – HUMPOLEC 15:7

Humpolec už sice doplnil útočník Kovář, ale i tak to bylo vyrovnané střetnutí jen deset minut. Pak si domácí vypracovali tříbrankový náskok, který už jen zvyšovali.  Humpolci se vůbec nedařilo v útočné činnosti, střelecká krize se prohloubila ve druhém poločase.

Branky Humpolce: Kovář 4, P. Čmok 2, Brož. Rozhodčí: Paško. Diváci: 70. Poločas: 8:5. Humpolec: Barták, F. Čmok – Koumar – Dolejš, Morava, Herman – Brož, P. Čmok, Brabec, Kovář.

Ostatní výsledky – 14. kolo: Draken Brno – Veselí nad Moravou 11:9, Moravská Slávia Brno – Vracov 24:16, Dobruška – Chropyně 28:12, Podhorní Újezd – Osek nad Bečvou 20:19, Vítkovice – Jihlava 22:19, předehrávky 15. kola: Podhorní Újezd – Chropyně 28:17, Albrechtičky – Jihlava 19:12.