Potvrdil to i zápas se silným Brnem, který Spartak po skvostném výkonu vyhrál 5:4. „Důležité vítěství s výborným soupeřem, s takticky a technicky vyspělým. Rozhodli jsme ve druhé třetině po sérii vyloučení hostů,“ uvedl v hodnocení zápasu trenér Pelhřimova Jan Knězů.

PELHŘIMOV – HATTRICK BRNO 5:4

Pelhřimov začal zápas proti kvalitnímu soupeři velmi dobře. Lisa nahodil míček na branku, který ještě za letu trefil Blažek a domácí už po osmi vteřinách vedli. Pak ale přišly i méně radostné okamžiky. Po úniku srovnal Hronek, Mati ze závaru dokonce skóre otočil. Brno se ale těšilo z vedení jen 36 vteřin, pak srovnal svým druhým gólem v zápase Blažek.

Spartak zopakoval skvělý nástup i ve druhé třetině. Po 16 vteřinách se zapsal mezi střelce Lisa. V polovině zápasu sice Charouzek neproměnil trestné střílení, ovšem domácím se povedly dvě přesilovky. V nich Poduška a Zrzavý upravili už na 5:2. Také hosté využili početní výhodu, ve 38. minutě je dostal zpět do hry Fuchs.

Na drama zadělal úvod poslední části. Po 42 vteřinách skóroval Habr a hosté viditelně ožili. I když Pelhřimov na útočení nezapomínal, hrálo se v těch momentech více před domácí brankou. Hráči Spartaku ale zodpovědně bránili, překonával se i Venkrbec. I proto Brno žádnou ze svých šancí nevyužilo a neuspělo ani při hře bez brankáře.

Branky a nahrávky: 1. Blažek (Lisa), 18. Blažek (Lisa), 21. Lisa (Vlach), 32. Poduška (Lisa), 34. Zrzavý (Lisa) – 11. Hronek (Fuchs), 18. Mati (Machálek), 38. Fuchs (Brom), 41. Habr (Houbal). Rozhodčí: Kačer a Vašíček. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:1. Střely na branku: 25:25. Diváci: 100. Třetiny: 2:2, 3:1, 0:1. Pelhřimov: Venkrbec – Kocián, Švrkala, Blažek, Váňa, Knězů, Charouzek, Zrzavý, Lisa, Poduška, Vlach, Mozr, Fučík, Hendrych, Brothánek, Běhounek.

Ostatní výsledky: Start 98 Praha-Kunratice – 1. MVIL Ostrava 5:6, Chomutov- Svitavy 9:8, Vinohrady – Petrovice 5:1, Slovan Havířov – Karlovy Vary 7:8 po prodloužení, Kladno – Black Angels 5:6 po prodloužení.

 1. Vinohrady⋌8 5 0 1 2 41:24 17
 2. Litvínov⋌7 5 0 0 2 54:37 15
 3. Pelhřimov⋌7 4 1 0 2 44:39 14
 4. MVIL Ostrava⋌7 4 1 0 2 42:41 14
 5. Karl. Vary⋌7 3 2 0 2 48:39 13
 6. Black Angels⋌6 3 1 0 2 45:34 11
 7. Start98⋌7 3 1 0 3 47:40 11
 8. Chomutov⋌7 3 0 1 3 57:58 10