„Přemýšlím, co se s námi stalo. Když to ale shrnu, tak docházím k závěru, že je to o naší nízké produktivitě při zakončení,“ nalézá důvod vzniku série porážek trenér Petr Zajíček.

Vodítko k tomuto závěru mu nabídl už domácí zápas s Klobouky. V něm Spartak herně horší nebyl, jenže právě efektivita ho připravila o body. „Tohle byl zápas pro nás typický. Vytvořili jsme si šance, značnou část jsme měli převahu, ale na gól potřebujeme šest šancí. Klobouky nás trestaly z brejků. Bohužel nebylo to ojedinělé, takových utkání jsme už sehráli víc,“ mrzí kouče.

Možnost vylepšit si bilanci nabídla nedělní dohrávka v Ostravě. Pelhřimov duel proti 1. MVIL rozehrál dobře, ve druhé třetině získal vedení 4:2. „Už jsem věřil, že to dobře dopadne. Kdyby nebyla přestávka a hrálo se ještě pět minut, asi bychom dva góly přidali. Pauza nám ale vůbec nepomohla,“ vysvětlil Zajíček.

Poslední dvacetiminutovka diametrálně odlišný scénář. Hosté v ní působili bázlivě, zcela přenechali iniciativu domácím. Ti v závěrečných třech minutách otočili skóre ze 4:5 na 6:5. „Byla to katastrofa. Nevím, zda nám strach nedovolil vyhrát, ale jinak to hodnotit nemohu,“ dodal.

Třetí nejvyšší soutěž má teď o víkendu volno, Spartak ho může využít k tomu, aby načerpal síly a hodně rychle ukončil nepříjemnou sérii. Jenom tak může pomýšlet na splnění předsezónního cíle, kterým je postup do play-off.

„Jsou před námi rozhodující zápasy. Teď hrajeme s Třebíčí, pak máme doma Letku. Ta je sice v tabulce nahoře, ale v Ostravě jsme s ní sehráli hodně vyrovnané utkání. O naší porážce rozhodl sporný pětiminutový trest,“ vzpomenul Petr Zajíček, který už počítá kolik bodů bude potřeba „Pak máme ještě Svitavy a Hluk. Ze čtyř zápasů bude potřeba devět bodů. To je vstupenka do play-off,“ kalkuluje.