LITVÍNOV – PELHŘIMOV 4:7

Litvínov částečně ztratil výhodu domácího prostředí, když se uchýlil do azylu do Chomutova a hostům to očividně psychicky pomohlo. Spartak totiž nikdy v Litvínově nezvítězil.

V úvodu byli aktivnější hosté a vyplatilo se jim to. Po dobrém napadání domácí ztratili míček, ten se za brankou dostal ke Kosovi a po jeho přihrávce jednoruč prokázal Bína, proč je nejlepším střelcem ligy. Ve 13. minutě neudržel brankář Hruška střelu Beránka, J. Koten si před brankovištěm počínal důrazně a vedení Spartaku zdvojnásobil.

Hra se pak sice vyrovnala, ale góly v první třetině stříleli jen hosté. Ke třetímu střeleckému úspěchu pomohla Pelhřimovu přesilovka. Poduška na sebe zkušeně nalákal protihráče, na křídle našel Šťastu, který namířil naprosto přesně. Spartak pak několikrát podržel Venkrbec, takže vedení hostů ještě narostlo. Kučera sice netrefil prázdnou branku, ale míček se odrazil od mantinelu k Šťastovi, který na konci 18. minuty zvýšil na 0:4.

Přestávka domácím posloužila jako budíček a hosté se při jejich zvýšené aktivitě měli v obraně co ohánět. Litvínov zjednodušil kombinaci, častěji střílel, takže hlavně Venkrbec se nenudil. Ve 23. minutě ale přišel o čisté konto, když se ze vzduchu trefil Kropáček. Příval dalších gólů Bivoje ovšem nenásledoval, naopak se prosadil Spartak. Na 1:5 upravil ve 27. minutě svým druhým gólem v utkání Bína.

I když to bylo o čtyři branky, hosté neměli nic jistého ani před poslední dvacetiminutovkou. Začali jí ale dobře. Bína hledal před brankou Zrzavého, který se sice k míčku nedostal, jenže za něj ho do vlastní klece uklidil  Krejčí.

Pak se však zrodila zápletka, která Pelhřimovu zkomplikovala cestu za vítězstvím. Spartak zřejmě pod vlivem vysokého vedení polevil v bránění a domácí dvěma góly v rychlém sledu snížili na 3:6. Následně sice završil hattrick Bína, ale s bleskurychlou odpovědí přispěchal Horák. Poslední desetiminutovka se nesla v duchu tlaku Litvínova, i když ten otupily dvě vyloučení. Domácí se pokusili i power play, jenže Venkrbce už překonat nedokázali.

„Od počátku jsme dobře plnili taktické pokyny, vycházela nám rozehrávka i koncovka. Už v první třetině jsme si vytvořili rozhodující náskok, který jsme si dokázali i díky výborně chytajícímu gólmanovi udržet a získat důležité tři body," poznamenal k zápasu trenér Spartaku Petr Zajíček.

Branky  a nahrávky: 23. Kropáček (Hulič), 44. Hertl (Hoceník), 48. Kropáček (Khek), 50. Horák (Hulič) – 6. Bína (Kos), 13. J. Koten (Beránek), 14. Šťasta (Poduška), 18. Šťasta (Kučera), 27. Bína (Jirků), 41. vlastní gól Krejčí, 49. Bína (Poduška). Rozhodčí: Kulhánek a Michálek. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:1. Střely na branku: 34:32. Třetiny: 0:4, 1:1, 3:2. Pelhřimov: Venkrbec – Kos, Jirků, Kučera, Švrkala, J. Koten, Zrzavý, Poduška, Bína, Fučík, Šťasta, Beránek.

Ostatní výsledky: Česká Lípa – Pardubice 6:5 po prodloužení, Litvínov – Pardubice 7:11, Kladno – Havlíčkův Brod 6:5 po prodloužení, 1. MVIL Ostrava – Znojmo 3:7, Hattrick Brno – Paskov 9:7, Královské Vinohrady – Žďár nad Sázavou 11:2.