Jeho snění o semifinále rázně ukončilo loni ještě extraligové Kladno.

KLADNO – PELHŘIMOV 9:6
Do haly Bios si našlo cestu na 150 diváků a většina z nich věřila v hladký postup Kladna. Domácí to ale neměli vůbec jednoduché. Hosté se ze dvou neúspěchů poučili, příkladně bojovali a hlavně zlepšili střeleckou produktivitu.

Spartak šel do vedení už ve 4. minutě, Lukáš Brychca využil přihrávku Bíny. Nejlepší střelec Pelhřimova v základní části se tak proměnil v nahrávače. Domácí se ale ze šoku dlouho nevzpamatovávali, stačilo jim osm sekund a slavili také. Za bleskovým vyrovnáním stál úderný první útok, v zakončení se prosadil Louvar.

Boj o každou píď hřiště pokračoval, ovšem z hlediska přesných střel měli v první třetině navrch domácí. Ty dostal v 15. minutě do vedení Slivka. Ještě v téže minutě sice Poduška vyrovnal, jenže vzápětí Přívara vrátil Kladnu vedení. Tentýž hráč navíc v 19. minutě přesně zakončil akci Pacana a domácí rázem vedli už 4:2.

Pelhřimov ale nic nevzdal a ve druhé třetině se vrátil do zápasu. Nejprve sice Princ utrhl Kladno na tříbrankový distanc, jenže pak hosté těžili z faulů Slivky. Kučera a Jirků využili přesilovky, druhý jmenovaný navíc ztrestal  vyloučení pro změnu Pacana. Kladno očividně ztrácelo půdu pod nohama a když ve 32. Jirků završil čistý hattrick, Pelhřimov rázem vedl. Bohužel i v tomto případě ne na dlouho. Ve 37. minutě vrátil zápas na začátek Lacko.
Poslední dvacetiminutovka Pelhřimovu nevyšla ani trochu. Kladno se tlačilo do útoku, hosté za tři fauly krutě zaplatili.Ve 46. minutě trefil postup Hanzlík, z přesilovek se prosadili i Slivka a Princ.

Hosté si za srdnatý vzdor zaslouží uznání, vloženou energii do hry ocenil i kouč Petr Zajíček: „Děkuji týmu za bojovnost, dvě třetiny jsme byli lepší. Rozhodnutí přišlo v přesilovkách," prohlásil. Trenér postupujícího Kladna Petr Šikola přiznal určité potíže: „Dobře rozehrané utkání jsme si zkomlikovali nedisciplinovaností. Ve třetí třetině jsme se vrátili k trpělivé práci, která nakonec svůj výsledek v podobě postupu přinesla," uvedl.

Branky a nahrávky: 4. Louvar (Pacan), 15. Slivka (Princ), 16. Přívara (Pacan), 19. Přívara (Pacan), 23. Princ, 37. Lacko (Princ), 46. Hanzlík (Přívara), 54. Slivka (Hanzlík), 58. Princ (Richtr) – 4. Lukáš Brychca (Bína), 15. Poduška (Kos), 25. Kučera (Bína), 26. Jirků (Kučera), 28. Jirků (Bína), 32. Jirků (Bína). Rozhodčí: Novák a Škaloud. Vyloučení: 10:4, navíc Slivka (Kladno) 10 minut. Využití: 3:3. Diváci: 150. Třetiny: 4:2, 2:4, 3:0. Pelhřimov: Venkrbec – Kos, Jirků, Lukáš Brychca st., Lukáš Brychca ml., Švrkala, Kučera, Zrzavý, Poduška, Bína, Fučík, Šťasta.