„Byl to divácky atraktivní duel s vysokou bojovností našich hráčů, kdy jsme zodpovědně dokázali bránit chvilkami aktivnější hosty a trestali je z protiútoků. V parádní atmosféře jsme v poslední třetině dokázali kontrolovat výsledek,“ poznamenal k zápasu trenér Pelhřimova Jan Knězů.

Veřejné sbírky si lidé nově ověří na internetu

Zbytek druhé části však vyšel domácím parádně. O dvě minuty později bylo zásluhou Švrkaly srovnáno, pak sice Lisa neproměnil trestné střílení, ale napravil to gólem ve 34. minutě.

Následovaly trefy Knězů a opět Lisy, které popohnaly skóre až na 6:3. V závěrečné třetině sice hosté snížili, ale Pelhřimov už situaci kontroloval.

Branky a nahrávky: 3. Fučík (Poduška), 16. Lisa (Poduška), 27. Švrkala (Charouzek), 34. Lisa (Poduška), 36. Knězů, 39. Lisa (Poduška), 56. Vlach (Charouzek), 58. Charouzek (Fučík), 60. Poduška – 15. Teslík, 22. Blažek (Louvar), 25. Burian (Louvar), 49. Richtr (Linhart). Rozhodčí: Dolanský a Sýkora. Vyloučení: 7:5. Využití: 4:2. Třetiny: 2:1, 4:2, 3:1. Pelhřimov: Venkrbec – Kocián, Švrkala, Váňa, Knězů, Charouzek, Lisa, Poduška, Vlach, Mozr, Fučík, Hendrych, Brothánek, Škoda, Běhounek.

Ostatní výsledky 2. kola: K. Vary – Litvínov 6:7, MVIL Ostrava – Florbal Havířov 6:5 po prodl., Black Angels – Svitavy 10:3, Hattrick Brno – Vinohrady 4:3.

 1. Litvínov⋌2 2 0 0 0 18:9  6
 2. Pelhřimov⋌2 2 0 0 0 15:9  6
 3. MVIL Ostrava⋌2 1 1 0 0 11:8  5
 4. Black Angels⋌1 1 0 0 0 10:3  3
 5. Chomutov⋌2 1 0 0 1 18:15 3
 6. Hatt. Brno⋌1 1 0 0 0  4:3  3
 7. Vinohrady⋌2 1 0 0 1  8:8  3
 8. Start98⋌1 0 1 0 0  5:4  2