Ti porazili jasně Kopřivnici, když o osudu utkání rozhodla z pelhřimovského pohledu povedená druhá třetina.

PELHŘIMOV – KOPŘIVNICE 8:4
Domácí měli sice od úvodních minut herní převahu, ale zápas se pro ně dobře nevyvíjel. Kopřivnici dostal v končící 4. minutě do vedení Podlezl. Pelhřimov hledal marně odpověď až do 16. minuty, to vyrovnal z dálky Kredatus.

Druhá třetina zápas prakticky rozhodla. Již po 58 vteřinách rozjásal pelhřimovskou lavičku a téměř stovku diváků v hledišti střelou z brankoviště Fučík. Kopřivnice se pak uchýlila k faulování a třetí přesilovku Spartak potrestal gólem. Na 3:1 zvýšil kapitán Kos. Závěr druhé dvacetiminutovky přinesl brankové hody. Zrzavý vybojoval míček pro Kučeru, který upravil na 4:1, pak snížil Nehera, ale poslední slovo měl opět Kučera.

Ve řetí části sice kopřivnický Nehera zkompletoval hattrick, ale Pelhřimov už si vítězství pohlídal. Za zmínku stojí hlavně branka na 7:3, kdy ž skákavou přihrávku Štasty poslal přímo z voleje do sítě Dokulil.

„Pro nás je to dobrý vstup do sezony, vybojovali jsme důležitou výhru v domácím prostředí. Výsledek až tak hře neodpovídá, rozhodla lepší produktivita střelby," prohlásil po zápase trenér domácích Petr Zajíček.

Branky a nahrávky: 16. Kredatus (Dokulil), 21. Fučík (Poduška), 32. Kos, 38. Kučera (Zrzavý), 40. Kučera (Poduška), 41. Fučík (Kos), 48. Dokulil (Šťasta), 60. Kučera (Kos) – 4. Podlezl (Pinďák), 39. Nehera (Kubátko), 45. Nehera, 58. Nehera. Rozhodčí: Černý a Janoušek. Vyloučení: 0:6. Přesilovky: 2:0. Diváci: 94. Třetiny: 1:1, 4:1, 3:2. Pelhřimov: Venkrbec – Kos, Švrkala, Kučera, Holada, J. Koten, Zrzavý, Poduška, Charouzek, Fučík, Kredatus, Šťasta, Dokulil.

Ostatní výsledky: Vinohrady – Brno 4:7, Litvínov – Rožnov pod Radhoštěm 6:3, Paskov – Česká Lípa 3:4, Ústí nad Labem – Svitavy 2:5, Start Praha – Znojmo 3:7.