V tabulce I. ligy tak neopustili předposlední příčku a jejich naděje na proniknutí do play off se zase zmenšila.

PELHŘIMOV – VINOHRADY 4:7

Poněkud tristní byl pohled na pelhřimovskou střídačku. Domácí měli pro zápas k dispozici jen deset hráčů do pole, hosté naopak začali se třemi kompletními lajnami. V první třetině to ale nebylo znát a hlavně v úvodu byl Pelhřimov hodně aktivní. Ve 2. minutě prověřil Weissgärbera Bína, pak pálil do hlediště ostrostřelec Kučera. Rušno bylo v 6. minutě, kdy nejprve neuspěl hostující O. Stuchlík a vzápětí zblízka nepřekonal Weissgärbera Knězů. Vinohrady to s potvrzováním role favorita neměly lehké, nic na tom nezměnila ani přesilovka po vyloučení Kučery. Pelhřimov byl i nadále nebezpečnějším týmem a v 9. minutě nastřelili tyč Švrkala a Koten. Domácí se dočkali zaslouženého vedení ve 14. minutě, kdy Kos nalezl u mantinelu Bínu, jeho střelu Weissgärber jen vyrazil a Kučera vrátil míček do sítě.

Po změně stran přišel očekávaný nápor Vinohrad a po 67 vteřinách už bylo vyrovnáno, když Venkrbec nestačil na střelu Linharta. Spartak ale rychle odpověděl, po uplynutí devíti vteřin strhl vedení na stranu domácích Švrkala. Pak už bylo ale v této třetině z pohledu celku z Vysočiny všechno špatně. Ve 27. minutě zazmatkoval Fučík, když si vstřelil vlastence. Hosté se dostali na koně a potvrdili to góly O. Stuchlíka a Mareše. Pelhřimov si naopak musel dopít kalich hořkosti až do dna. Trestné střílení v závěru třetiny neproměnil Bína.

Pokud ještě za tohoto stavu existovala nějaká naděje na obrat ve vývoji zápasu, zmařil ji úvod třetí třetiny. Po necelých čtyřech minutách zvýšil na 2:5 Houra, vzápětí Svoboda nasadil jesličky Venkrbcovi a demolici domácích dokončil na konci 46. minuty Mareš. Vinohrady pak už hrály jen „údržbu", ale to jim bohatě stačilo. Dva góly Pelhřimova  z holí Zrzavého a Bíny přišly až v samém závěru.

Branky a nahrávky: 14. Kučera (Bína), 22. Švrkala (Koten), 53. Zrzavý (Bína), 60. Bína (Poduška) – 22. Linhart (Gregor), 27. vlastní, 35. O. Stuchlík (Z. Stuchlík), 37. Mareš (O. Stuchlík), 44. Houra (Linhart), 46. Svoboda, 46. Mareš (Linhart). Rozhodčí: Černý a Janoušek. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 23:28. Diváci: 90. Třetiny: 1:0, 1:4, 2:3. Pelhřimov: Venkrbec – Kos, Švrkala, Kučera, Holada, Koten, Knězů, Zrzavý, Bína, Poduška, Fučík.

Ostatní výsledky: Svitavy – Znojmo 5:11, Česká Lípa – Start98 Praha 6:4, Kopřivnice – Rožnov pod Radhoštěm 3:5, Paskov – Litvínov 5:10.