„Gratuluji soupeři k vítězství, byl od začátku do konce lepší. Výsledek hovoří jasnou řečí," netajil se zklamáním kapitán Pelhřimova Martin Kos.

START 98 – PELHŘIMOV 13:1
Tři minuty byli sice oba brankáři bez práce, ale pak šel favorit do vedení. Přihrávku Šišmy poslal do sítě Vavro. Pelhřimov byl i nadále aktivní, snažil se o útočné pojetí hry, ale rozdíl mezi soupeři byl v produktivitě střelby. Ve 12. minutě se ujala dělovka Votruby, na 3:0 zvýšil po přihrávce skrz brankoviště Stejskal. Hosté dohráli třetinu v útlumu a ještě jednou inkasovali. Po individuální akci překonal Venkrbce střelou mezi nohy Zeidler. Domácím stačilo pět minut ze druhé třetiny na navýšení skóre na 6:0 a definitivním rozhodnutí o majiteli bodů. Pak sice snížil Fučík, ale to byla jediná radost Spartaku v zápase. Na 7:1 rychle upravil Šišma a domácí si další branky šetřili na poslední třetinu. A ušetřili jich věru dost. Desítku zakulatili už ve 47. minutě, když jubilejní trefě Svobody předcházely branky Zeidlera a Vašíčka. Hosté dopili kalich s hořkým lektvarem až do dna, jejich debakl v poslední desetiminutovce orazítkovali Haspeklo, Schuller a Piňos.

Branky a nahrávky: 4. Vavro (Šišma), 11. Votruba (Piňos), 15. Stejskal (Vašíček), 16. Zeidler (Vavro), 24. Vavro (Mareš), 26. Piňos (Votruba), 28. Šišma (Štyler), 44. Zeidler (Vavro), 46. Vašíček (Horálek), 47. Svoboda (Piňos), 51. Haspeklo (Vašíček), 52. Schuller (Piňos), 60. Piňos – 27. Fučík (Zrzavý). Rozhodčí: Dolanský – Štengl. Bez vyloučených. Diváci: 90. Střely na branku: 45:16. Třetiny: 4:0, 3:1, 6:0. Pelhřimov: Venkrbec – Kos, Charouzek, Švrkala, Knězů, Zrzavý, Poduška, Fučík, Hendrych, Krůšek, David, Beránek.

Ostatní výsledky: Litvínov – Kladno 6:4, Rožnov pod Radhoštěm – Česká Lípa 5:6, Opava – Hattrick Brno 4:5, Znojmo – Ústí nad Labem 5:10. Zápas Black Angels – Svitavy skončil po uzávěrce této strany.