„Pro nás to bylo nešťastné utkání. Pro vývoj zápasu byla klíčová první třetina, v níž jsme z osmi střel dostali pět gólů. To už se potom těžko hraje. Přesto se nám povedlo vyrovnat a třetí třetina už byla z naší strany dobrá. Bohužel za tohoto stavu jsme nedokázali proměnit šance. Platilo to i v prodloužení. Netrefili jsme prázdnou branku a z protiútoku inkasovali," vrátil se k zápasu trenér Pelhřimova Petr Zajíček.

PELHŘIMOV – OPAVA 6:7 PP.
Do důležitého střetnutí vstoupili domácí aktivně a po 98 vteřinách už pohnuli skórem. Zasloužil se o to Švrkala, který Látala překonal střelou od mantinelu. Hosté ale rychle našli odpověď. Hned v následující minutě vyrovnal dalekonosnou střelou Boželník. Pak sice Koten vrátil Pelhřimovu vedení, jenže zbytek třetiny už dával radost jen v koncovce nesmírně produktivní Opavě. Mazur ranou na přední tyč srovnal a třígólové vedení svému týmu vybudovali Klimscha, Rychlý a Dzierža.

Pelhřimov se i přes krajně nepříznivé skóre nevzdal a bojovnou hrou se dostal zpět do zápasu. Druhá třetina přinesla snížení na 4:6 a ve třetí části tlak Spartaku pokračoval. Domácí sice stříleli dlouho nepřesně, ale v závěru se přece jen prosadili. Nahození Švrkaly uklidil do sítě Fučík, vyrovnání obstaral Knězů. Bohužel domácím se obrat dokonat nepovedlo. V prodloužení David netrefil prázdnou branku, takže rozhodl opavský Klimscha. Ten potrestal pelhřimovskou chybu u mantinelu.

Branky a nahrávky: 2. Švrkala (Poduška), 5. Koten (Kučera), 24. Charouzek (Knězů), 29. Kos (Fučík), 56. Fučík (Švrkala), 58. Knězů (Charouzek) – 3. Boželník, 7. Mazur, 9. Klimscha, 10. Rychlý (Boželník), 19. Dzierža (Kučera), 28. Boželník (Mazur), 62. Klimscha (Mazur). Rozhodčí: Kulhánek a Michálek. Vyloučení: 3:2. Přesilovky: 0:1. Diváci: 85. Třetiny: 2:5, 2:1, 2:0 – 0:1. Pelhřimov: Venkrbec – Kos, Charouzek, Švrkala, Kučera, Koten, Knězů, Zrzavý, Poduška, Fučík, Krůšek, David.

Ostatní výsledky: Česká Lípa – Start 98 6:4, Hattrick Brno – Rožnov pod Radhoštěm 7:6, Svitavy – Znojmo 7:5, Kladno – Black Angels 4:1.