„Zasloužené vítězství, které se nerodilo lehce, protože jsme podcenili začátek. Neběhali jsme a nebyli aktivní. Od druhé třetiny jsme hráli to, co jsme měli,“ uvedl v hodnocení zápasu trenér Pelhřimova Jan Knězů. Jeho chomutovský protějšek Martin Bocian doplnil: "Blahopřejeme soupeři k zaslouženému vítězství, když využil naší absolutní laxnosti ve druhé třetině. Pokud to s ambicemi na první ligu myslíme vážně, musíme předvést lepší výkon.“

PELHŘIMOV – CHOMUTOV 8:4

Pelhřimov začal zápas hodně nervozně. Často chyboval v obraně. První hrubku udělal už po pár vteřinách Švrkala, Fiala ale ve velké šanci mířil jen do Venkrbce. V 6. minutě špatně rozehrál Čech, k míčku se lacino dostal Bejček a po jeho přihrávce otevřel skóre Štěrba. Švrkala mohl vzápětí vyrovnat, jenže mířil nad branku. Spartak se dočkal až ve 14. minutě. Poduška naznačil střelu, mazaně udělal s míčkem ještě tři kroky a vyvěsil ho pod víko. Na první přestávku šli přece jen spokojenější hosté. Důvod k tomu jim dal v 19. minutě Pastor, který umístil míček pod ruku Venkrbce.

Druhá část začala nevyužitou šancí chomutovského Bejčka, ale pak už na dlouhé minuty kraloval palubovce Pelhřimov. Střelou přes ruku srovnal ve 25. minutě Švrkala, o chvíli později po brejku dokonal obrat ve skóre Fučík. Do poloviny zápasu stihli domácí ještě dva góly. Ujala se přízemní střela Zrzavého, následně uspěl po výběhu zpoza brány Blažek.

Ve 37. minutě se do listiny střelců znovu zapsal Švrkala a domácí už vedli 6:2. Bohužel před přestávkou si trochu náladu zkazili, když dovolili korigovat Pačmagovi ze standardní situace. Zeď rozhodně ideálně nestála.

Tříbrankové vedení Pelhřimovu poměrně dlouho vydrželo, ale s blížícím se koncem zápasu došlo na komplikace. Hosté totiž nic nevypustili a domácí už vypadali, že si jsou až příliš jisti vítězstvím. V 54. minutě tak Pastor přeběhl z jedné strany hřiště na druhou a upravil na 6:4. A mohlo být ještě hůř, kdyby chybu Knězů nenapravil zásahem maskou Venkrbec. Tři minuty před koncem si většina přítomných v hale oddechla. Zrzavý totiž posunul skóre na 7:4 a odpor Chomutova zlomil. První barážovou výhru Pelhřimova pak orazítkoval krásnou akcí a osmým gólem Fučík.

Branky a nahrávky: 14. Poduška (Švrkala), 25. Švrkala (Fučík), 27. Fučík (Poduška), 29. Zrzavý (Blažek), 30. Blažek (Poduška), 37. Švrkala (Blažek), 58. Zrzavý (Knězů), 59. Fučík (Poduška) – 6. Štěrba (Bejček), 19. Pastor (Fiala), 38. Pačmag (Štěrba), 54. Pastor (Bejček). Rozhodčí: O. Filipčík a J. Filipčík. Vyloučení: 1:1 – bez využití. Diváci: 130. Střely na branku: 32:19. Třetiny: 1:2, 5:1, 2:1. Pelhřimov: Venkrbec – Kos, Kocián, Švrkala, Blažek, Koten, Knězů, Charouzek, Zrzavý, Poduška, Vlach, Fučík, Hendrych, Čech, Kubíček, Škoda, Běhounek.