Soupeře přehráli poměrem zápasů 3:1 a slavili záchranu. Poslední krok ovšem snadný nebyl. „První tři zápasy série jsme byli lepší, ale to neplatilo o tomto utkání. Soupeř na nás vyrukoval s naší zbraní. Dobře bránil, napadal nám rozehrávku a do nějaké 15. minuty druhé třetiny byl lepším týmem. Pak jsme to začali otáčet a jsem rád, že to pro nás dopadlo výsledkově dobře," uvedl trenér Pelhřimova Petr Zajíček, který přiznal, že si po sezoně hodně oddechl: „Z naší strany za moc nestála, ale v sérii o udržení jsme dokázali, že přece jenom něco umíme."

PELHŘIMOV – BLACK ANGELS 6:2
Hosté sice v sobotním duelu dostali devět gólů, ale otřeseně rozhodně nepůsobili. Přidali na důrazu, důslednosti v defenzívě a snažili se o častou střelbu. Pro domácí tak bylo úspěchem, že první třetina nepřinesla změnu stavu, Spartak očividně tahal za kratší konec provazu, chvílemi působil až bezradně.

Pelhřimov měl v úvodu druhé části výhodu přesilové hry a i když neskóroval, zvedl hlavu. Ve 26. minutě už to přišlo, hosté v ní inkasovali hned dvakrát. Nejprve se samostatnou akcí prosadil Knězů a pak střelou nad rameno překonal Matiáška Poduška. Pražané sice povedenou ranou Nekoly kontrovali, ale i tak bylo čím dál tím více znát, že už jim ujíždí vlak.

Plně to potvrdila závěrečná dvacetiminutovka. Fučík zvýšil na 3:1, Kalaš dal hostům snížením naposledy naději, ale reagoval Charouzek. Na 5:2 zvýšil ranou z ostrého úhlu Knězů a záchranu proti už vabank hrajícímu soupeři pečetil Poduška.

Branky a nahrávky: 26. Knězů, 26. Poduška (Charouzek), 44. Fučík (Zrzavý), 53. Charouzek (Fučík), 56. Knězů, 59. Poduška (Kos) – 37. Nekola, 51. Kalaš (Kačírek). Rozhodčí: Müller a Novosad. Vyloučení: 1:5 – bez využití. Třetiny: 0:0, 2:1, 4:1. Pelhřimov: Venkrbec – Kos, Charouzek, Švrkala, Kučera, Koten, Knězů, Zrzavý, Poduška, Fučík, Hendrych, Krůšek, David, Beránek.