„Dvě třetiny jsme byli lepším týmem. Bohužel jsme dali jen dva góly. Několikrát jsme trefili tyč, soupeř už byl hodně nervozní, protože mu jde o postup do play off. Bohužel pak jsme dostali smolný gól na 2:1 a Znojmo do konce třetiny ještě vyrovnalo. To byly zásadní momenty zápasu," uvedl trenér Pelhřimova Petr Zajíček.

V podobném duchu hovořil i domácí kouč Jan Šťastník: „Ze začátku to bylo ospalé utkání, ve kterém nás probudil až šťastný gól a pak nám pomohla darovaná pětiminutová přesilovka," doplnil.

ZNOJMO – PELHŘIMOV 5:2
Hned od začátku se hrálo od podlahy, hosté kteří přijeli posíleni dobrými posledními výsledky, rozhodně v ničem nezaostávali. Domácí měli sice první šance, Palát, Procházka a Kucharič však skórem pohnout nedokázali. Pelhřimov byl v první třetině blíže ke gólu. Ve 13. minutě z uctivé vzdálenosti napřáhl ke střele Kocián a trefil tyč.

Co se nepovedlo před přestávkou, vyšlo po ní. Po přihrávce Zavadila otevřel skóre ve 24. minutě Skřivánek. Domácí pak zcela vypadli z role a ve 31. minutě se to jen potvrdilo. Vyloučení Čihala potrestal přesilovkovým gólem Zrzavý. Domácí působili hodně nervozně, což bylo znát na přesnosti kombinací. Ve 36. minutě ale snížili, se štěstím se trefil Palát. To byl zlomový moment celého zápasu. V závěru třetiny srovnal Šplíchal a Znojemští získali zpět půdu pod nohama.

Ve třetí části už se hrálo podle not domácích. Potvrdil to Kucharič, který ve 43. minutě završil obrat ve skóre. Pak na druhé straně neuspěl při tutovce Skřivánek, kterého vychytal Veselý, a Znojmu se otevřela vítězná cesta dokořán. Sláma upravil na 4:2 a porážku Pelhřimova orazítkoval po šarvátce na hřišti Virgl.

Branky a nahrávky: 36. Palát (Sláma), 40. Šplíchal (Martinek), 43. Kucharič, 49. Sláma (Palát), 59. Virgl – 24. Skřivánek (Zavadil), 31. Zrzavý (Zavadil). Rozhodčí: J. Filipčík a O. Filipčík. Vyloučení: 4:0, navíc Kucharič (Znojmo), Hendrych (Pelhřimov) oba 5 minut a do konce, Švrkala (Pelhřimov) 5 minut. Využití: 1:1. Diváci: 140. Třetiny: 0:0, 2:2, 3:0. Pelhřimov: Venkrbec – Kos, Kocián, Švrkala, Picmaus, Konečný, Knězů, Zrzavý, Pithart, Fučík, Hendrych, Zavadil, Skřivánek, Běhounek.

Ostatní výsledky 18. kola: Start 98 – 1. MVIL Ostrava 6:5, Rožnov p. R. – Liberec 2:16, Hattrick Brno – Svitavy 2:5, Ústí nad Labem – Česká Lípa 10:11, Kladno – Black Angels 5:4 po prodloužení. ⋌