PELHŘIMOV – OSTRAVA 4:3

Lepší bilanci vzájemných zápasů měl sice Pelhřimov, ale poslední souboje vyhrávali Severomoravané, kteří také lépe začali. Z mírné herní i střelecké převahy vytěžili vedení v 11. minutě. Dombrovský nahodil míček směrem na branku a Tomiczek ho ze vzduhu poslal za záda Venkrbce. Hosty to povzbudilo, rázem jich bylo plné hřiště a brzy slavili střelecký úspěch znovu. Tomiczek postupoval sám na branku, Venkrbec dokázal dvě střely vyrazit před sebe, ale na další dorážku byl krátký. Do listiny střelců se zapsal Matěj.

Pelhřimov začal druhou třetinu aktivněji a po dvaceti vteřinách orazítkoval Poduška tyč.  Jako zlomová se ukázala 31. minuta. Blízko ke gólu měl Kozelský, ale Venkrbce nepřekonal a z protiútoku propálil Kořínka L. Brychca. Domácí se tlačili do útoku, vynutili si dvě přesilovky, jenže vyrovnat se jim nepodařilo.

Ve třetí části to ovšem přišlo. Aktivní hra Spartaku začala přinášet své ovoce. Po 190 vteřinách hry poslal Bína ideální přihrávku Brychcovi, který podruhé v zápase potvrdil, že má střelecký den. Ve 46. minutě spálili hosté tutovku, když se neprosadil Augustin, jehož střelu zastavila za už překonaným Venkrbcem tyč. Brychca tak mohl dokončit hattrick. Ve 47. minutě spustil spršku čepic na palubovku po přihrávce Podušky. Závěr zápasu přinesl hodně nervozity a ze strany hostů i neadekvátní hrubosti.  Zvýšil sice Šťasta, ale Pelhřimov si poslední minuty hodně zkomplikoval. Nejprve povolil v 58. minutě Jankulárovi snížit na 4:3 a vzápětí soupeři nabídl přesilovku. I když hosté zariskovali, hráli chvíli šest na čtyři, vyrovnat už nedokázali. „První dvě třetiny tahali za kratší konec provazu, soupeř byl lepší. Zvýšenou bojovností jsme zápas ve třetí třetině otočili," poznamenal trenér Pelhřimova Petr Zajíček.

Branky: 31., 44. a 47. L. Brychca – 11. Tomiczek, 15. Šebesta, 58. Jankulár. Rozhodčí: Štengl a Šolc. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Třetiny: 0:2, 1:0, 3:1. Pelhřimov: Venkrbec – Kos, Švrkala, Kučera, L. Brychca, J. Koten, Zrzavý, Poduška, Bína, Fučík, Šťasta, Beránek.