Nováček si vyšlápl na loňského finalistu soutěže, Hattricku Brno nastřílel v Hodoníně devět gólů.
„Je to nesmírně cenné vítězství. Netěší mě jen výsledek, ale také i předvedená hra. Ta byla o poznání lepší než v prvním ligovém zápase," uvedl kouč Pelhřimova Petr Zajíček.

BRNO – PELHŘIMOV 5:9
Ve vyrovnané první třetině první udeřili domácí. Ti vybojovali u branky Spartaku míček a pohlednou kombinaci zakončil gólem Ondráček. Pelhřimov ale rychle odpověděl. Odraženou střelu vrátil do sítě Jirků. Spartak od té chvíle získal převahu v poli a nepřibrzdil ho ani gól Lazora. Chvíli před koncem třetiny totiž Kos při přečíslení třech proti dvěma uvolnil L. Brychcu a staronová posila vrátila Spartaku vedení. „Lukáš se uvedl jako posila. Je znát, že má zkušenosti z extraligy. Na soupeře platil dobrým pohybem, důrazem, hodně nám v tomto utkání pomohl," zhodnotil přínos nového člena týmu Petr Zajíček.

Druhá část byla z pohledu Pelhřimova nejslabší. Začala zle, když se po špatné rozehrávce odrazil míček k Lazorovi, který si jej zpracoval na prsa a střelou jednoruč překonal Venkrbce. Po další chybě získalo Brno dokonce vedení. Naštěstí Pelhřimov opět soupeři vstřelil gól do šatny, když se po přihrávce Zrzavého prosadil Kučera.

Třetí část začali hosté v oslabení a Hattrick toho využil, když se po nacvičené kombinaci trefil Houbal. Pak ale následovala naprosto zdrcující odpověď Pelhřimova. Nejprve si Poduška doslova pohrál se soupeři za brankou a po jeho přesné přihrávce vyrovnal Jirků. Spolupráce opor Spartaku se opakovala ve 45. minutě a hosté se dostali do vedení. Brno nalomil dalším gólem L. Brychca ml. a pak vyslal nechytatelnou střelu do šibenice Kučera. Hostům se povedlo utéct na 8:5, a i když se Brno nevzdalo, obrat ve skóre už byl jen v oblasti teorie. Jelikož střelci měli na obou stranách poměrně vychýlené mušky, moc nechybělo, aby výsledek už svou podobu nezměnil. Skórem dokázal pohnout pouze pelhřimovský Jirků, který se prosadil v přesilové hře.

Pelhřimov se v tabulce posunul na sedmou příčku a bodové konto může rozmnožit už o víkendu, kdy se střetne s Kladnem.

Branky a nahrávky: 11. Ondráček (Felkl), 16. Lazor (Houšť, 21. Lazor, 34. Habr (Flek), 41. Houbal (Felkl) – 13. Jirků (Poduška), 15. Bína, 20. L. Brychca ml. (Kos), 39. Kučera (Zrzavý), 43. Jirků (Poduška), 45. Jirků (Poduška), 47. L. Brychca ml. (Bína), 48. Kučera (Zrzavý), 56. Jirků (Kos).  Třetiny: 2:3, 2:1, 1:5. Pelhřimov: Venkrbec – Kos, Švrkala, L. Brychca st., T. Koten, Zrzavý, Beránek, Jirků, Bína, Fučík, Kučera, Poduška, L. Brychca ml.

Ostatní výsledky 3. kola: Žďár nad Sázavou  – Pardubice 3:12. Havlíčkův Brod - 1. MVIL Ostrava 7:6, Kladno – Znojmo 5:7, Paskov – Litvínov 3:4.⋌ (va)