Podali ale obstojný výkon, což potvrdil i jejich trenér Petr Zajíček: „S hrou jsme spokojený. Tým bojoval, nebylo to odevzdané jako před týdnem v Brně. Rozhodlo naše pětiminutové oslabení, které jsme sice ubránili, jenže pak jsme dostali čtvrtý gól. Soupeř následně už hru kontroloval," přiznal.

PELHŘIMOV – KLADNO 2:6
Pelhřimov začal dobře a brzy šel do vedení. Na trestné lavici seděl Nolč, když po přihrávce Davida vystřelil Fučík a míček doklepl do sítě Charouzek. Hosté se snažili oplácet, jenže po většinu první třetiny to byl vyrovnaný boj se šancemi na obou stranách. Kladno se vyrovnání dočkalo v 15. minutě, kdy se po několika dorážkách prosadil Richtr. Následně chybu Středočechů potrestal gólem David, aby ještě před odchodem do šaten srovnal Nolč a částečně tak hostům vykompenzoval dva dvouminutové tresty.

Kladno zahájilo druhou část ve velkém stylu a po několika šancích ho dostal do vedení Nushart. Pak závar před vlastní brankou řešil faulem Charouzek, Pelhřimov pětiminutové oslabení sice přestál, ale stálo ho mnoho sil. Skórem pohnula nenápadná střela Nováčka po volném úderu a hosté definitivně získali kontrolu nad zápasem.

Bylo to znát hlavně v poslední dvacetiminutovce. Spartak se dostal do minima střeleckých příležitostí, navíc dvakrát inkasoval. Na 2:5 zvýšil z otočky Gruber a výsledku dal konečnou podobu v poslední minutě Nushart.

Branky a nahrávky: 3. Charouzek (Fučík), 18. David – 15. Richtr (Nushart), 19. Nolč (Gruber), 23. Nushart (Gruber), 34. Nováček (Leipner), 48. Gruber (Šimůnek), 60. Nushart (Richtr). Rozhodčí: Nábělek a Štengl. Vyloučení: 0:3, navíc Charouzek (Pelhřimov 5 minut a do konce zápasu. Přesilovky: 1:0. Střely na branku: 18:28. Diváci: 90. Třetiny: 2:2, 0:2, 0:2. Pelhřimov: Venkrbec – Kos, Charouzek, Švrkala, Knězů, Zrzavý, Fučík, Záň, Hendrych, Krůšek, David, Beránek.

Ostatní výsledky: Black Angels – Opava 4:5, Svitavy – Hattrick Brno 5:4 po prodloužení, Rožnov pod Radhoštěm – Znojmo 4:12.