Nový rok otevírají na třetí pozici, postup do play off je doslova na dosah ruky.

Ze základní části ale zbývá ještě jedna třetina, proto není důvod k přehnanému optimismu. Před sebeuspokojením ostatně varuje i trenér Petr Zajíček. „Z pohledu umístění je třetí příčka hodně příjemná, ale je potřeba vidět i to, že bodové rozdíly jsou minimální. Potřebujeme uspět v dalších zápasech a účast v play off pojistit," zdůraznil.

Rozmnožit bodový zisk může Spartak už zítra, kdy se představí v Kladně. To se pohybuje na hraně postupu do vyřazovací části, zápas je tedy důležitý dvojnásob. „Už jsem to klukům o tréninku říkal. Toto utkání a zápas proti Paskovu mají pro nás velkou důležitost. Pokud v nich uspějeme, postup do play off už nám s největší pravděpodobností neunikne a budeme mít splněný předsezonní cíl," připomenul Petr Zajíček.

Ten po očku šilhá i po lepším umístění než po holém postupu do osmičky. „Pokud by nám vydržela forma, není nereálné skončit v první čtyřce a mít v play off lepší výchozí pozici," prozradil sen kouč Spartaku.

Jenže to je ale ještě daleko, Spartak se musí teď soustředit hlavně na Kladno. Pohled do tabulky je matoucí, zápas nemá favorita. „Umístění Kladna neodpovídá kvalitám týmu. Navíc soupeř se v posledních kolech zlepšil, takže nás čeká hodně těžké utkání," ví Petr Zajíček. Ten jako bernou minci nechce moc brát ani vzájemný zápas, který v úvodu sezony skončil vysokým vítězstvím Spartaku. „Kladno nás v tom zápase  podcenilo. I tak to bylo dvě třetiny otevřené a teprve pak jsme soupeře rozstříleli," připomenul.

Dobrou zprávou pro fanoušky pelhřimovského týmu je, že barvy Spartaku bude i nadále oblékat Milan Bína. Ten odolal vábení extraligového Future. Do tréninkového procesu se navíc po zranění zapojili Lukáš Brychca st. a Jan Kučera.