Podle jeho slov se nejedná o vyloženě náborovou akci do oddílu. To mu pět let, kdy oddíl příměstský tábor pořádá, ostatně ukázal. „Objeví se tu děti, které pak přijdou do oddílu a začnou se florbalu věnovat. Pak tu jsou i takové, které dělají jiné sporty a příměstský tábor je pro ně jen vítaným zpestřením prázdnin,“ vysvětlil.

Pořadatelé věří, že se omezující opatření pro sport dají do školních prázdnin natolik do pořádku, že se kemp uskuteční. „Je to poměrně dlouhá doba a já jsem v tomto směru optimistou. Kdyby to nevyšlo, mrzelo by nás to z více důvodů. Na prázdninové měsíce máme v plánu i oddílová soustředění,“ uvedl.

Optimismus do žil mu může nalévat i fakt, že v loňském roce se kemp uskutečnil bez jakéhokoliv omezení. „Zrovna v létě skoro všechna omezení pominula a my jsme si užili krásné dny plné sportu. Přišli jsme o jediného účastníka. Nedojel nám jeden kluk z Ameriky, což byl důsledek zostřených podmínek při cestování,“ zmínil Jan Knězů ztrátu.

Letošní příměstský tábor je naplánovaný na samotný závěr července, bude trvat pět dnů. Užít si ho mohou děti od pěti let a je úplně jedno, zda se jedná o kluky nebo holky.