TŘINEC – PELHŘIMOV 8:9

V první části Pelhřimovu padalo do branky v podstatě vše, co na ni vystřelil a nahrál si velmi příjemný čtyřbrankový náskok. Třinec však nesložil zbraně, využil laxnějšího přístupu Spartaku v bránění a postupně snižoval.

„Za stavu 5:1 po první třetině jsme měli hrát profesorský florbal. Chtělo to především dobře bránit a vyrážet do rychlých brejků. To jsme ovšem nedělali a nechali jsme se ukolébat,“ hodnotil výkon svých svěřenců hrající trenér Martin Kos.

V 45. minutě bylo tedy najednou vyrovnáno na 7:7 a utkání začínalo od nuly. Konec zápasu byl spíše o štěstí. Spartak ho měl více a prvoligovou příslušnost mu nakonec zajistil mladíček Březina, který vyběhl z trestné lavice a s notnou dávkou štěstí proměnil svůj nájezd.

„Měli jsme větší vůli po vítězství a nakonec se nám podařilo zvítězit. Byl to jednoznačně nejtěžší zápas z celé série a posilnění domácí nám nejednou udělali velké problémy,“ shrnul zápas Kos.

Ve statistikách především zarazí tři vstřelené branky Blažka, který tak prožil malou florbalovou reinkarnaci po nevydařené sezoně. Své k udržení soutěže přidal i hrající trenér Kos, který se podílel asistencí hned na pěti brankách.

Branky Pelhřimova: 10., 24. a 45. Blažek, 3. a 8. Bína, 9. Švrkala, 11. Koten, 39. Poduška, 50. Březina. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:2. Diváci: 60. Střely na branku: 39:28. Třetiny: 1:5, 4:2, 3:2. Pelhřimov: David – Koten, Švrkala, Kos – Blažek, Bína, Paták – Jirků, Poduška, Březina.