„Po velmi špatném vstupu do utkání se nám na konci první třetiny povedlo zkorigovat skóre na rozdíl jedné branky. Bohužel náš nápor vždy ukončila chyba, kdy nám soupeř opět odskočil. Z mnoha šancí jsme nedokázali vyrovnat," uvedl pro onlajnový přenos trenér domácích Jan Knězů.

PELHŘIMOV – K. VARY 6:8

Hosté si jako nováček v Pelhřimově nepočínali, začali velkým náporem. V polovině 5. minuty kolotoč před brankou Spartaku přetavil v gól Horký, pak se tečovanou střelou prosadil Šnajdr a v 7. minutě opět Horký upravil už na 0:3. Pelhřimov sice pak přidal na tempu, ale hosté byli evidentně při chuti. Když na konci 13. minuty Macek přidal čtvrtý gól K. Varů, vypadalo to, že je rozhodnuto. Domácí ale zabojovali a vrátili se zpět do hry. Po souhře s Blažkem snížil Charouzek a v závěru třetiny se prosadili Poduška a Čech.
Hned na začátku druhého dějství mohl srovnat Fučík, ale nestalo se, takže hosté nasadili k dalšímu brejku. Po přihrávce Macka posunul Černý skóre na 3:5. Pelhřimov opět zvýšil aktivitu a vyplatilo se. Blažek vstřelil kontaktní gól.

Ovšem úvod poslední dvacetiminutovky byl pro Spartak jako ze zlého sna. První šanci hostů ještě fantasticky zlikvidoval Venkrbec, ale pak lovil míček ze sítě po střelách Kaliny, Gasparika a Horkého, což zápas definitivně rozhodlo.

Branky a nahrávky: 15. Charouzek (Blažek), 19. Poduška (Fučík), 20. Čech (Zrzavý), 36. Blažek (Zrzavý), 48. Čech (Charouzek), 60. Fučík (Kos) – 5. Horký (Macek), 7. Šnajdr (Kalina), 7. Horký (Kalina), 13. Macek, 25. Černý (Macek), 46. Kalina (Černý), 46. Gasparik (Svatek), 47. Horký (Jaroš). Rozhodčí: Černý a Janoušek. Vyloučení: 1:0 – bez využití. Střely na branku: 26:26. Diváci: 154. Třetiny: 3:4, 1:1, 2:3. Pelhřimov: Venkrbec – Kos, Charouzek, Kocián, Švrkala, Zrzavý, Knězů, Poduška, Hendrych, Mozr, Čech, Škoda, Blažek, Běhounek, Fučík, Kubíček.

Ostatní výsledky 2. kola: Královské Vinohrady – Havířov 7:6, Hattrick Brno – Start98 3:4 po nájezdech, Rožnov pod Radhoštěm – Česká Lípa 5:4 po nájezdech, Znojmo – Svitavy 6:1, 1. MVIL Ostrava – Litvínov 6:5 po nájezdech, Black Angels – Ústí nad Labem 5:11.