V Kladně po výpadku ve třetí části prohráli a  vzhledem k velké vyrovnanosti tabulky se propadli ze třetí na šestou příčku.

KLADNO – PELHŘIMOV 7:4

Pelhřimov přijel do středu Čech s defenzivní taktikou, ale vyloženě ofenzivní florbal nehráli ani domácí. Ti za první třetinu vyslali na Venkrbce jen šest střel a pelhřimovský gólman udržel čisté konto. To pomohlo Spartaku jít do vedení. V době, kdy měly oba týmy na trestné lavici po jednom hráči, našel Poduška Jirků a ten podstřelil Cmírala.

Kladno přispěchalo s odpovědí v úvodu druhé třetiny. Louvar se krásně uvolnil u mantinelu a střelec Šikola už měl snadnou práci. Tlak  domácích se však nekonal a přišly dva údery hostů. Druhou polovinu zápasu načal gólem Brychca, na 1:3 zvýšil ve 34. minutě Poduška. Z domácími to začalo vypadat hodně zle, navíc Louvar v závěru třetiny mířil jen do tyče.

Poslední dvacetiminutovka ale nabídla jiný obrázek, který se hostům líbil pramálo. Kladno přidalo na pohybu, přesnosti v kombinaci a začal se rodit obrat ve skóre.

Na rozdíl branky snížil rychle Šikola. Deset minut před koncem sice naposledy v zápase rozjásal tábor Pelhřimova Jirků, ale pak už přišla nemilosrdná smršť v podání Kladenských. Těm stačily čtyři minuty na obrat na 5:4, v 56. minutě navíc přidal šestý gól Princ. Pelhřimov se snažil zachránit zápas při hře bez brankáře, ale riziko se nevyplatilo. Výhru domácích pečetil Louvar.

„Od půlky druhé třetiny jsme ztratili bojovnost a v posledních deseti minutách nás soupeř semlel. Z mála střel jsme byli poměrně produktivní, ale nestačilo to na body. V poslední době máme problémy se zraněními, sehranost je menší, než bychom chtěli," poznamenal k zápasu trenér Pelhřimova Petr Zajíček.

Branky a nahrávky: 21. Šikola (Louvar), 41. Šikola (Pacan), 51. Louvar (Richtr), 53. Přívara (Ondrejička), 54. Pacan (Přívara), 56. Princ (Frömmel), 59. Louvar – 16. Jirků (Poduška), 31. Brychca (Bína), 34. Poduška (Bína), 50. Jirků (Kos). Rozhodčí: Černý a Janoušek. Vyloučení: 3:3. Přesilovky: 0:1. Střely na branku: 27:21. Třetiny: 0:1, 1:2, 6:1. Pelhřimov: Venkrbec – Kos, Fučík, Jirků, Bína, Lukáš Brychca ml., Lukáš Brychca st., Beránek, Švrkala, Kučera, J. Koten, Zrzavý, Šťasta, Poduška.

Ostatní výsledky: H. Brod – Litvínov 11:10, Žďár – 1. MVIL Ostrava 9:14, Znojmo – Vinohrady 7:3, Paskov – Česká Lípa 4:11, Hattrick Brno – Pardubice 7:8 PP.