Pelhřimov se v první třetině ujal vedení 3:1 a vepředu byl ještě v polovině zápasu. Pak se ale začaly naplňovat papírové předpoklady. „Děkuji hráčům za předvedený výkon, škoda jen výpadku ve druhé třetině, mohli jsme z Ústí přivést nějaký bod," glosoval duel trenér hostů Petr Zajíček.

ÚSTÍ N. L. – PELHŘIMOV 7:6
Domácí se od začátku snažili tvořit hru, ale hosté nesetrvávali jen v pasivní defenzívě. Nevynechali jedinou příležitost k rychlému protiútoku a když se k tomu přidala i skvělá střelecká produktivita, začalo se skóre vyvíjet nečekaným směrem. Kos dvakrát „naládoval" spoluhráčům a Švrkala se Zrzavým se zapsali mezi střelce. Ve 12. minutě sice korigoval Kolstrunk, ale domácí půdu pod nohama nezískali. V 19. minutě naopak potřetí udeřil Pelhřimov, Běhounkovi nepřihrával nikdo jiný než Kos.
Tlak Ústí ve druhé třetině vzrostl a začalo se to projevovat i na skóre. Ve 25. minutě snížil Štorek a Pelhřimov si následně vybral špatnou chvíli. Během tří minut třikrát inkasoval. Obrat na 5:3 zrealizovali Glatz, Brom a Pojar. Favorit se dostal na koně, ale kdo čekal, že to hosty zlomí, mýlil se. Ti dál příkladně bojovali. Kos vyzval ke skórování Fučíka a na začátku třetí třetiny vyrovnal David.

Stav 5:5 ale na ukazateli skóre dlouho nevydržel. Na začátku 44. minuty se prosadil Pojar, na 7:5 vzápětí upravil Kolstruk. Pelhřimovu nezbylo než přidat na ofenzivním snažení a přineslo to své ovoce. Alespoň částečně. Ve 47. minutě snížil Konečný a zadělal na dramatický závěr zápasu. Domácí se o vítězství museli strachovat až do poslední vteřiny, Pelhřimov bohužel už sedmou branku nevstřelil.

Branky a nahrávky: 12. Kolstrunk, 25. Štorek (Kolstrunk), 30. Glatz (Schuschwary), 31. Brom (Mareš), 32. Pojar (Kopecký), 44. Pojar (Vojta), 45. Kolstrunk (Kühnel) – 3. Švrkala (Kos), 10. Zrzavý (Kos), 19. Běhounek (Kos), 34. Fučík (Kos), 41. David (Pithart), 47. Konečný (Švrkala). Rozhodčí: J. Filipčík a O. Filipčík. Vyloučení: 2:0 – bez využití. Diváci: 220. Střely na branku: 79:25. Třetiny: 1:3, 4:1, 2:2. Pelhřimov: Venkrbec – Kos, Kocián, Švrkala, Konečný, Knězů, Zrzavý, Pithart, Fučík, Hendrych, Podařil, David, Běhounek.

Ostatní výsledky 15. kola: 1. MVIL Ostrava – Česká Lípa 8:15, Hattrick Brno – Kladno 6:11, Liberec – Svitavy 7:3. Zápasy Black Angels – Rožnov pod Radhoštěm a Start 98 – Znojmo skončily po uzávěrce této strany.