Pelhřimovský Spartak zahájil soutěž solidně. Doma si držel vítěznou šňůru, hůře vozil body z venku. Průběžnou pozici ve středu tabulky ale postupně opouštěl a svátky strávil na desáté příčce z dvanácti účastníků. Pouhé tři body od posledního Benešova.

Příčinou je nevydařená druhá polovina podzimu. Od osmého do patnáctého kola totiž Pelhřimov vyhrál jediné z osmi utkání a v pořadí se propadl.

Pro Spartak tak bude hodně důležitý vstup do roku 2024. V sobotu přijede do Pelhřimova Florbal TJ Kobylisy, odkud si hráči z Vysočiny v šestém odvezli první venkovní body v sezóně. A o týden později se tým představí v hale Benešova.

Trápení Snipers

Z kvarteta krajských týmů se v divizní skupině D vloni nejvíce dařilo Žďáru nad Sázavou. Hippos nastříleli nejvíce branek, což jim dopomohlo k devětadvaceti bodům a třetí příčce.

Jen o pozici níže a o dva body méně je SK Jihlava. Jihlavané mají na svém kontě jen tři porážky, o jednu méně než suverén soutěže Litomyšl. Připsali si ale suverénně nejvíce nerozhodných výsledků (5), tudíž museli absolvovat prodloužení či nájezdy. V nich navíc uspěli jen jednou a proto zatím nemohli pomýšlet na lepší umístění.

Havlíčkobrodští Dragons drží osmou příčku s dvaceti body. Optimismus do jara jim přináší poslední čtyřzápasová vítězná série.

To nálada v Třebíči je na bodu mrazu. Snipers určitě nečekali, že po sestupu z Národní ligy se budou trápit i v divizi. Na podzim ale dokázali vyhrát jen tři utkání a zisk pouhých osmi bodů je poslal na samé dno divizního pořadí.

První zápasy v roce 2024
Sobota 6. ledna: Všestary – ŽĎÁR N. S. (18.00), PELHŘIMOV – Kobylisy, H. BROD - TŘEBÍČ (oba 19.00), Vysoké Mýto – JIHLAVA (19.30).