Kolbiště Starý dvůr hostilo finále Skokového poháru Vysočiny už potřetí. Nejprestižnější kategorii seniorů ovládla Radka Dvořáková z jezdeckého klubu Cavalier Rynárec. „Nebylo to očekávané vítězství. Liker byl jeden z těch mladších koní ve startovním poli, takže to nebylo vůbec snadné. Za vítězství jsem ráda," prohlásila závodnice, která své největší úspěchy posbírala v soutěžích všestrannosti.

Cílem série závodů je zvyšovat výkonnost skokového jezdectví na Vysočině. Soutěže podporují úsilí dětí, jezdců, i trenérů a cvičitelů a motivují je k lepším výkonům. „V historii se našim závodníkům nikdy nepodařilo probojovat na celorepublikové mistrovství, až letos, kdy nás reprezentovalo čtyřčlenné družstvo v parkurovém skákání. Je vidět, že seriál Skokového poháru začíná nést ovoce," uvedl Zdeněk Studenec z oblastního výboru Vysočina České jezdecké federace.

Do finálového kola Skokového poháru, který organizuje Česká jezdecká federace ve spolupráci s Jezdeckým klubem Dvůr Dvořák, se ve dvou kategoriích probojovalo 20 jezdců. Na programu byla nejdříve soutěž do 100 cm následovaná parkúry stupně Z, ZL, L** a S*. V osmičlenné konkurenci mezi dětmi, juniory a mladými jezdci zvítězila Šárka Honzová na koni Finlandia z JK GLOD Čejov. Do finále seniorské kategorie se kvalifikovalo 12 jezdců, z nichž si prvenství vybojovala Radka Dvořáková na koni Liker 1 z jezdeckého klubu Cavalier Rynárec. „Parkur není jednoduchý sport, i když to tak může vypadat. Všem účastníkům proto patří náš obdiv," doplnil Studenec.