Organizátoři v Pelhřimově chystají opravdu zajímavou a atraktivní akci. Jejím cílem je nejen podpora českému týmu alespoň na dálku, ale také popularizace basketbalu jako takového nebo prezentace nedávno otevřeného Národního basketbalového muzea.

Zápasy českého týmu
2. 9. ČR - Polsko
3. 9. ČR - Srbsko
5. 9. ČR - Nizozemsko
6. 9. ČR - Finsko
8. 9. ČR - Izrael
Všechny zápasy začínají v 17.30 hodin.

Ve fanzóně si na své přijdou opravdu všichni. „Je to jediná oficiální fanzona v Česku posvěcená Českou basketbalovou federací. Budeme v ní promítat zápasy našeho celku, připraveny budou doprovodné akce, koutek pro děti a podobně,“ láká k návštěvě Martin Kotrbatý, který se o celý projekt stará.

V prodeji zde budou suvenýry basketbalového svazu i zmíněného Národního basketbalového muzea. K dispozici bude již atraktivní basketbalový kalendář na příští rok s celou řadou osobností, chybět nebudou ani stánky s občerstvením. „Chystáme i program pro děti, který je směrován především na pátek dopoledne, kdy se vrátí ze škol,“ pokračuje Kotrbatý. „Budou se tak například moci setkat s jedněmi z našich nejvyšších basketbalistů, 217 centimetrů vysokým Jiřím Okáče a jen o centimetr menším Alešem Chánem.“

Zdroj: se svolením Martina KotrbatéhoTo ale nebudou jediní basketbaloví hosté. V pátek kromě zmíněných dlouhánů slavnostně otevře fanzónu Renata Březinová, současná kapitánka české reprezentace žen. „V sobotu si dopoledne budou s dětmi hrát zástupci týmu basketbalistek do dvaceti let, které skončily na nedávném kontinentálním šampionátu druhé,“ prozradil Kotrbatý.

Sobotní odpoledne zpestří bývalý basketbalista a populární kuchař Jiří Babica, přítomny budou i legendy českého basketbalu Eva Horáková a Kamil Brabenec.

Neděle bude zasvěcena promítání basketbalových filmů. „Jako první nabídneme animovaný film LeBrona Jamese s kreslenýma postavičkama, chybět nebude ani historický Zlatý podraz,“ dodává Kotrbatý. Nachystám je také koncert Sabiny Křovákové, vítězky Česko Slovenské Superstar.

Základní skupiny mistrovství Evropy se hrají v Česku, Gruzii, Německu a Itálii, vyřazovací boje bude hostit berlínská Mercedes-Benz Arean.